מי יכול להירשם?

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

מי זכאי להירשם לספריה?

הספריה משרתת קוראים שהינם בעלי לקות ראייה או לקות קריאה ואשר הציגו את האישורים הרלוונטיים המפורטים באתר הספריה. ללא הצגת אישור מתאים, תקין וחוקי, אין הספריה יכולה לשרת את המבקש להיות מנוי. 

רק קוראים שקיבלו את אישור הספריה להרשמתם, יכולים לשאול ספרים וליהנות משירותיה השונים.
‏במידה וחל שינוי ביכולת הראייה או הקריאה של המנוי, באחריותו לדווח לספריה על השינוי האמור במצבו ובמידה והוא חפץ להמשיך את התקשרותו כמנוי עם הספריה, עליו להמציא את האישורים המתאימים

זכאים לקבל את שירותי הספריה:

הספריה פועלת בכפוף לחוק הנגשת יצירות לבעלי מוגבלויות ולכן אינה פתוחה לציבור הרחב. כדי להיות מנוי בספריה, על הפונה להימנות על אוכלוסיית אנשים עם מוגבלות, כפי שמגדיר חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998, ובדגש על לקות ראייה או קריאה.

· ‏עיוורים ובעלי לקויות ראייה - ‏המתקשים לקרוא גם בעזרת משקפיים.

· ‏בעלי לקות קריאה - ‏לדוג' דיסלקציה, לקות שפה וכד'   

· ‏בעלי לקויות פיזיות - לקות המונעת אחיזת/ קריאת ספר מודפס לדוג' חולי ALS ‏פרקינסון וכד'

· ‏אחר - בכל מגבלה אחרת, אתם מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת רישום לצורך בדיקת זכאותם                         בטלפון 03-7756800 או בדוא"ל info@clfb.org.il.

רשימת האישורים הדרושים:  

·עיוורים וכבדי ראיה - יש להציג בפני הספריה תצלום של תעודת עיוור או מסמך מרופא, המאשר את אי יכולת     הקריאה בגלל מגבלת ראייה.

·לקויי קריאה - יש להציג אישור המצביע על קשיים בקריאה – כמו דף סיכום אבחון אחרון, לנוחיותכם בראש הדף טופס אישור   לקות קריאה לחתימה

לחילופין  ניתן להגיש טופס אישור זכאות חתום ע"י השירות הפסיכולוגי החינוכי.

·בני הגיל השלישי - קוראים מעל גיל 75 נדרשים להציג אישור על קושי בראיה\קריאה בצרוף תעודת זהות.

·‏בעלי מגבלות אחרות המקשות / מונעות קריאת ספר מודפס - מתבקשים להציג בפני מחלקת רישום של הספריה אישור רופא המעיד על הקושי.

להרשמה לספריה לחצו כאן  ‏או פנו למחלקת הרישום של הספריה בטלפון 03-7756800 או בדוא"ל info@clfb.org.il.