הנגשת מידע

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

הנגשת מידע לעיוורים ולקויי ראייה - שירות לחברות וארגונים


הספריה המרכזית לעיוורים מציעה לחברות וארגונים את שרותיה בתחום הנגשת התוכן, הווה אומר המרה והנגשה של מידע טקסטואלי לפורמטים הבאים: אודיו, כתב ברייל או אותיות גדולות, המותאמים ללקוחות בעלי לקויות קריאה.שירות הספריה עונה על הצורך ההולך וגובר של חברות וארגונים להתאים עצמם לתקנות "הנגישות לשירות" (תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות תשע"ג 2013) ולספק ללקוחותיהם מידע באופן המותאם למוגבלויותיהם השונות.

במסגרת שירות זה מנגישה הספריה מוצרים כגון: טפסים, דפי מידע, חשבוניות, ברושורים, חוברות, חוזים, תפריטים ועוד לפורמטים השונים. הספריה פועלת מתוך ניסיונה העשיר והידע הרב שצברה במהלך השנים ומספקת פתרונות שונים בהתאם לצרכים השונים של כל גוף וגוף.
 

הנגשת סרטוני תדמית לעיוורים וכבדי ראיה 

שירות נוסף וייחודי שמציעה הספריה לחברות וארגונים הינו הנגשת סרטוני תדמית בליווי תיאור קולי – תוספת קריינות המלווה את הסרט ומתארת את המראות, הפעולות וההתרחשויות שאינם נגישים לאדם העיוור. התיאור הקולי משתלב בין שורת טקסט אחת לשנייה כך שאינו פוגע כלל בסרטון המקורי. תוספת הקריינות מאפשרת לאנשים הזקוקים לכך לקבל את כלל האינפורמציה שביקש היוצר להעביר, כולל זו הוויזואלית. 
לספריה ניסיון של למעלה מ3 שנים בהנגשת סרטים בליווי תיאור קולי, תהליך הכולל: כתיבת תסריט, בדיקה לשונית, הקלטת החומרים (באולפן קול משולב אודיו ווידיאו) על-ידי קריין מקצועי ובתדרוך במאי הנגשה, הפקת פסקול מונגש, ביצוע מיקס, וסגירת הקבצים לשידור עם תמונה. 

דוגמא לסרטון תדמית בליווי תיאור קולי - 


חשוב לזכור כי הספריה הינה מלכ"ר והכנסותיה מפעילות זו יסייעו להפקת חומרים נגישים לציבור העיוורים בישראל.

לפרטים נוספים לחצו כאן או צרו קשר בטלפון 09-8865127 או בכתובת הדוא"ל nofar@clfb.org.il