הרשמה ועדכון פרטים וּמילוי טפסים נגישים

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

הרשמה ועדכון פרטים וּמילוי טפסים נגישים


כל אֵחד המבקש לגלוש בקטלוג הספריה החדש, נדרש בִּכניסתו הראשונה, בין אם הוא מַנוי וותיק בספריה או מנוי חדש, למלא את פרטיו בדף ההרשמה. בדף זה תוכלו להירשם כמנויים חדשים לשירותי הספריה או לעדכן באופן שוטף וקל את פרטיכם והעדפות התוכן שלכם. 
לאחר הרשמתכם הראשונית, עמוד ההרשמה יהפוך לעמוד עדכון פרטים.  
לעמוד ההרשמה או עדכון הפרטים תוכלו להגיע מכל עמוד על ידי לחיצה על כותרת רמה 4.
כמו כן תוכלו לבחור כמובן בכל דרך אחרת בה אתם מורגלים בִּגלישה ברשת האינטרנט.
עמוד ההרשמה ועדכון הפרטים נגיש לְתוכנות קורא מסך וניתן לבצע את הליך הרישום או עדכון הפרטים בקלות ובנוחות. 
חשוב לציין כי השדות  והמרכיבים, בטופס המקוון המשמש להרשמה, יופיעו גם בטופס עדכון הפרטים האישיים לאחר שתסיימו את הליך הרישום לספריה. 

הרשמה 

בהגיעכם לכותרת רמה 1 המציינת את תחילתו של הליך ההרשמה, אנו ממליצים לקרוא את ההקדמה. תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על מקש חץ תחתון. כמו כן תוכלו להפעיל מקשי קיצור במקלדת, להקראה מהירה של התוכן. לדוגמה, ב NVDA צירוף המקשים להקראה מהירה הוא Insert  פלוס מקש חץ תחתון. להדרכה בנושא מקשי הקיצור למשתמשים בתוכנות קורא מסך אחרות, גילשו למדור הדרכה, בו תמצאו את עמוד מקשי הקיצור של תוכנות מסך פופוּלאריות. 
עם טעינת עמוד ההרשמה, קורא המסך יקריא לכם "עמוד רישום והשאלה – דלג לתוכן ראשי". תוכלו ללחוץ על ENTER במקלדת כדי להגיע ישירות לכותרת רמה 1 שנקראת "הרשמה". 
 

אז בואו נירשם 

לאחר שהגעתם לכותרת רמה 1 המציינת את אזור ההרשמה, תתבקשו לקרוא את ההקדמה הקצרה. בסיום הפסקה המציגה את ההקדמה, תגיעו לְכותרת רמה 2 שנקראת "פרטים אישיים". לחיצה על חץ תחתון תביא אֵתכם לטקסט השואל אם אתם מֵנויים בספריה. 

במידה ואתם מֵנויים קיימים וברצונכם להירשם לקטלוג החדש – אנא השיבו כן. במידה ואתם מנויים חדשים – השיבו לא. מיד לאחר שתעשו זאת, ייפתח לכם שדה ובו תתבקשו להזין את מספר תעודת הזהות שלכם. כדי להגיע לשדה זה יש להקיש על מקש ה-טאב. 
כעת יש להקיש מספר תעודת זהות בן תשע ספרות, במידת הצורך אנא הוסיפו אפסים בתחילת המספר. 
לאחר שתזינו את מספר תעודת הזהות, לחצו על טאב במקלדת ואז על כפתור "לְחץ לְהמשך". כעת המערכת תבדוק תוך מספר שניות את מספר תעודת הזהות שלכם. אם המספר אינו רשום במאגר הרְשומים בספריה – ייפתח לפניכם טופס מילוי פרטים אישיים. במידה והֵשבתם "כן" על שאלת ההזדהות כמַנוי, תקבלו חזרה את אותו הטופס כשכבר חלק מפרטיכם האישיים מוצגים. נא עברו על כל הפרטים ובדקו שכלל הנתונים כתובים בצורה הנכונה ועדכנו את מה שכבר לא רלוונטי. 

לפני שנתחיל במילוי טופס ההרשמה, ראוי לציין כי הטופס נגיש למשתמשי תוכנות קורא מסך כך שניתן למלא את הטופס באמצעות מקשי הקיצור במקלדת, המיוּעדים למילוי טפסים מקוונים. תוכלו תמיד לחזור למדור הדרכה ולבדוק אילו מקשי קיצור משמשים למילוי טפסים, בתוכנות קורא המסך השונות. בסרטון זה נמחיש את התהליך באמצעות מקשי הקיצור במקלדת של תוכנת קורא המסך NVDA. 
כמו כן חשוב לציין כי בטופס ההרשמה ישנם שְדות חובה ושְדות רְשות. השדות שאתם חייבים למלא מסומנים בכוכבית ומוקראים על ידי תוכנת קורא המסך כשדה נדרש. כך תדעו שעליכם להזין את הפרטים הנדרשים כדי שהרישום יושלם בהצלחה. אנא הקפידו על מילוי כל הפרטים ובמיוחד אלה המסומנים כשדות חובה כדי להימנע ממילוי חוזר של שדות הטופס ומֵהודעות שגיאה. שימו לב, אם יצאתם מהטופס לפני שליחתו, הנתונים המוזנים לא יישמרו. 

אז בואו נתחיל למלא את טופס ההרשמה – 
פרטים אישיים
כאמור, לאחר שהֵזנתם את מספר תעודת הזהות שלכם ובחרתם בְּהמשך, ייפתח לפניכם טופס הרישום. מכאן תוכלו לנווט באמצעות מקשי קיצור במקלדת אליהם אתם מורגלים או באמצעות מקשי קיצור במקלדת הייעודיים למילוי טפסים ולהתחיל בתהליך מילוי הפרטים האישיים.

בסעיפים הבאים נתאר את השדות הקיימים שבעמוד ההרשמה, לקטלוג הספרייה, למנויים חדשים ומנויים וותיקים.
 • שדה להזנת שם פרטי
 • שדה להזנת שם משפחה
 • שדה להזנת כתובת דואר אלקטרוני
 • שדה להזנת מספר טלפון. במידה ותרצו להוסיף מספר טלפון,  בסיום הקלדת מספר הטלפון הראשון, לחצו על מקש הטאב במקלדת ותגיעו לְקישור שנקרא "רוצה להזין טלפון נוסף". במידה ותלחצו על קישור זה, ייפתח שדה נוסף לַהזנת מספר טלפון נוסף, אליו תוכלו להגיע בִּלחיצה על טאב. 
 • תיבת בחירה - מגדר. כדי לבחור מגדר יש להגיע לתיבת הבחירה, ללחוץ על מקש חץ תחתון וּלְהתמקם על המגדר שלכם.
 • 3 תיבות בחירה להזנת תאריך הלידה – למעבר בין תיבות אלה תוכלו לעבור באמצעות מקש הטאב. למעבר בתוך התיבות תוכלו לנוע באמצעות מקשי החיצים שבמקלדת. תחילה יש לבחור את שנת הלידה, לאחר מכן את החודש ולאחר מכן את היום.
 • תיבת הבחירה ארץ לידה –ישראל מוגדרת כברירת מחדל. במידה ונולדתם בארץ אחרת, תוכלו באמצעות מקשי החיצים העליון והתחתון לדפדף בין המדינות השונות ולבחור את הארץ המתאימה. תוכלו לקצר את תהליך בחירת ארץ הלידה על ידי הקלדת האות הראשונה של שם ארץ הלידה ולאחר מכן דפדוף עם  מקש חץ תחתון כדי למצוא את שם הארץ. כשתגיעו לשם הארץ בה נולדתם לחצו על מקש ENTER במקלדת.
 • לאחר שבחרתם ארץ לידה,  תוכלו להמשיך ולנווט לשאלה הבאה המבקשת מכם לבחור, האם יש לכם מלווה אליו ניתן יהיה לפנות בשמכם וההפך – אותו תוכלו להפעיל בשמכם לצורך קבלת שירותי ספריה. תוכלו לבחור בתשובתכם מתוך תיבת הבחירה. לאחר שסימנתם את תשובתכם, לחצו על מקש האסקייפ במקלדת כדי שתוכלו להמשיך ולמלא את הטופס.
 • כעת תגיעו לְכותרת רמה 2 שנקראת "פְרטי כתובת".  כדי להתחיל ולהזין את פרטי הכתובת תוכלו ללחוץ על מקש חץ תחתון במקש קיצור לניווט בשדות טופס – לדוגמה ב NVDA מקש קיצור זה הוא מקש ה F במקלדת, באמצעות מקשי הטאב או בכל דרך אחרת בה אתם מורגלים וכך להגיע לשדות הבאים.
 • לפניכם מספר שדות עריכה לַהזנת פרטיכם המלאים לצורך קבלת דואר:
 • בִשְדה נמען יש להזין את שם הנמען המלא.
 • בתיבת הבחירה הבאה בַּחַרו בארץ מגוריכם.
 • בזו שאחריה את עיר מגוריכם.
 • כעת מַלאו את שם הרחוב ובשדות העוקבים, מלאו את מספר הבית, מספר או אות הכניסה, ואת מספר הדירה. 
 • בשדה העריכה הבא יש להזין את המיקוד של אזור מגוריכם. במידה ואינכם יודעים אותו - לא נורא, זהו לא שדה חובה ותוכלו להשלים את המידע הזה בַּהמשך, תחת עדכון פרטים אישיים.
 • כעת לחצו על מקש אסקייפ במקלדת כדי לצאת מֵאזור תיבת בחירת המיקוד. עליכם ללחוץ על חץ תחתון כדי להגיע לאזור הבא בטופס ההרשמה.
 • כעת קורא המסך יקריא לכם "סיבת ההצטרפות לספריה" והיא מסומנת ככותרת רמה 2. לחיצה על חץ תחתון תציג בפניכם את המשפט הבא "לידיעתך, לצורך ההרשמה, יש להציג את האישורים המתאימים" ולאחר מכן יופיע קישור שיוביל אתכם להצגת האישורים הנדרשים שיש לצרפם בַּהליך ההרשמה לקטלוג הספרייה. 
 • כעת, תתבקשו לבחור בסוג המגבלה שלכם מתוך תיבת הבחירה. לאחר שתבחרו בסוג המגבלה, לחצו על טאב או על מקש חץ תחתון כדי להגיע לכפתור טעינת קובץ המעיד על סוג המגבלה שלכם. בסיום טעינת הקובץ, תוכלו להגיע לְקישור שיאפשר לכם להזין קובץ נוסף במידה וברצונכם לצרף יותר מקובץ אחד. 
 • לחיצה על מקש חץ תחתון במקלדת תביא אתכם לכותרת רמה 2 שנקראת "העדפות תוכן". באזור זה תוכלו לבחור את התכנים המוּעדפים עליכם. 
 • לפני שתתחילו בבחירת העדפות התוכן שלכם, וּלאחר שֵלְחַצתם על חץ תחתון בַּמקלדת כדי להמשיך במילוי הטופס, תגיעו לאזור בחירת השפה המועדפת. שם, לאחר שאלת בחירת שפת הקריאה, תתבקשו לבחור מתוך תיבת הבחירה את השפה המועדפת עליכם. במידה ותרצו להזין שפה נוספת, תוכלו ללחוץ על מקש הטאב במקלדת ולהגיע לְקישור, שבלחיצה עליו יפתח תיבת בחירה זהה לקוֹדַמְתַה. לאחר מכן תוכלו ללחוץ על מקש הטאב שבמקלדת כדי להמשיך לבחירת התכנים המועדפים עליכם.
 • תוכלו לנווט אל אזור העדפות תוכן על ידי לחיצה על מקש חץ תחתון שיקריא לכם את הטקסט המתייחס לסוג התוכן. לאחר מכן, לחיצה נוספת על מקש חץ תחתון תביא אתכם לְכפתור שלחיצה עליו תפתח חלון חדש ובו תתבקשו לסמן ב V את סוגי התכנים. נדגים זאת על בחירת סוגות. זִכרו שהתהליך דומה לגבי שאר סוגי התכנים שמַציעה הספריה.
 • כשתלחַצו על כפתור "לחץ לבחירת  סוגות", ייפתח כאמור חלון ובו רשימת תיבות סימון של הסוגות המוצעות בקטלוג הספריה. לחיצה ראשונה על מקש ה-TAB, תביא אתכם לכפתור סגירת חלון ללא שמירה. כדי להמשיך ולבחור סוגות המועדפות עליכם, המשיכו ללחוץ על TAB במקלדת. בכל פעם שתגיעו לְסוגות אותן תרצו להוסיף לרשימת הסוגות המועדפות עליכם, לחצו על מקש הרווח במקלדת כדי לסמן את בחירתכם וכך הלאה. לסיום יש להגיע עם מקש ה-TAB עד לכפתור השמירה. בשלב זה ייסגר חלון הסוגות. 
 • חשוב לציין כי אם ברצונכם לעבור שוב על רשימת הסוגות שבחרתם, תוכלו תמיד לחזור עם מקש Shift + Tab  כדי לסקור את הסוגות הקודמות בין אם סימנתם אותן ובין אם לאו, ובהתאמה לשנות את בחירתכם. 
 • לאחר שתלחצו על כפתור שמירת הסוגות, תחזרו לטופס. בשלב זה הסוגות שבחרתם יוצגו לפניכם ולצידן כפתור המחיקה. תוכלו לנווט עם מקש TAB במקלדת. קורא המסך יגיע לרשימת הסוגות שבחרתם ולְכפתורים, שלחיצה עליהם תאפשר לכם למחוק את הסוגות. כך לדוגמה, אם בחרתם בְּאוטוביוגרפיה ברשימת הסוגות ואישרתם את בחירתכם, לחיצה על TAB תביא את קורא המסך להקריא לכם " מחק את  אוטוביוגרפיה" . אם בחרתם יותר מסוגה אחת –  תופיע כל רשימת הסוגות וכדי  להתקדם בהליך מילוי הטופס תצטרכו לעבור שוב על רשימת הסוגות עד שתגיעו לכפתור בחירת לִקְטי עיתונות בו תתבקשו לבחור את לקטי העיתונות המועדפים עליכם בהליך זהה לבחירת הסוגות ובהליך דומה לבחירת סוג הפורמט המועדף עליכם.
 • לאחר שתוודאו שאכן כל מה שרציתם לבחור התקבל, תגיעו לְטקסט המבקש מכם לבחור אם לקבל עדכונים, בדואר האלקטרוני לגבי פרסום כותרים חדשים בסוגות, בלקטי העיתונות ובפורמטים המועדפים עליכם. תוכלו לבחור אם כן או לא מתוך תיבת הבחירה.
 • לאחר שסיימתם לבחור את התכנים המועדפים עליכם ואת הפורמטים המועדפים עליכם, תגיעו לטקסט שאלה המבקש מכם לבחור מהי הבחירה המועדפת עליכם ביחס לרשימת ההזמנות שלכם.  מתוך תיבת הבחירה תוכלו לבחור אם יגיעו אליכם רק ספרים שאתם ביקשתם, ספרים שהספרייה תבחר עבורכם והאפשרות השלישית תהייה במידה ולא בחרתם רשימות הזמנה, שהספרנית תבחר עבורכם את רשימת הספרים.
 • לאחר מכן, תוכלו ללחוץ על טאב במקלדת כדי להגיע לתיבת הערות נוספות אותן תוכלו להקליד כטקסט חופשי
 • כשתסיימו להזין את הערותיכם, לחצו על מקש הטאב במקלדת ותגיעו לתיבת הסימון האחרונה לפני שתסיימו את מילוי טופס ההרשמה. תיבת סימון זו תאפשר לכם לבחור אם לקבל דואר אלקטרוני מטעם הספריה. לחיצה על מקש הרווח במקלדת, תאשר שאתם מעוניינים בכך.
 • זהו, הגענו לסוף תהליך ההרשמה בספריה – לחיצה על טאב במקלדת תביא אתכם לכפתור ה"שמור".  לחיצה עליו תשמור את טופס ההרשמה במאגר הנתונים של הספריה. מכאן תוכלו להמשיך הלאה ולגלוש ישירות לקטלוג הספריה.

עדכון פרטים אישיים 

 • לאזור עדכון פרטים אישיים ניתן להגיע מהאזור האישי שלכם מכל עמוד בַּאתר הספריה, כשאתם כמובן מחוברים למערכת.
 • בכל מקום בו תהיו באתר, תוכלו ללחוץ על כותרת רמה 4 ולוודא שהנכם אכן במצב login, המערכת תשמיע את שמכם. מכאן תוכלו לדלג בין הקישורים עד שתגיעו ל"עדכון פרטים", המוגדרת גם ככותרת רמה 5, ולחיצה על ENTER  במקלדת תביא אתכם לעמוד עדכון פרטים אישיים כשהפוקוס נמצא כבר על התוכן הראשי ועל כותרת רמה 1 – עדכון פרטים.
 • לחיצה על כותרת רמה 2 הנקראת פרטים אישיים, תביא אתכם לתחילת טופס הרישום שלכם במערכת הספריה. מכאן תוכלו לנווט באמצעות אותם מקשי קיצור במקלדת בהם  השתמשתם כדי למלא את טופס ההרשמה. למעשה, בתהליך עדכון הפרטים האישיים, תצטרכו לעבור על כל מרכיבי הטופס ובמקומות בהם נדרש לבצע שינוי – עשו זאת על ידי עדכון הרְכיב האמור בטופס. 
 • שימו לב, כשאתם עוברים על טופס הרישום, כל הפרטים שהזנתם בעת ההרשמה יהיו גלויים לכם וּלקורא המסך בו אתם עושים שימוש – כך שתוכלו לדעת בדיוק מה מוזן בהם ולבחור האם לשנותם.
 • הפרטים היחידים שאינם ניתנים לשינוי הם מספר תעודת הזהות וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם. במידה ותרצו לעדכן אותם, צרו קשר בטלפון או במערכת הפניות שבאתר.
 • מילאתם את כל השדות המתאימים? לחצו על כפתור "שמור" כדי לסיים את תהליך עדכון הפרטים.