קורס תסריטאות

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

חולמים סרטים? אוהבים לכתוב?

חדש בספריה! קורס תסריטאות עד הבית

הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה - המרכז לתרבות מונגשת, בחסות הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, בסדנת תסריטאות מונגשת במיוחד לאנשים עם לקויות ראייה וקריאה, בהנחיית התסריטאית טלי יעקב. הסדנה תשודר בשידור חי למשתתפים מהפריפריה!

הסדנה הינה סדנת כתיבה מעשית, הכוללת 14 מפגשים קבוצתיים ו-9 מפגשים פרטניים. בסופה, יציגו המשתתפים את התסריטים מול אישיות בכירה מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה (כן כן!). 


לוגו הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה  לוגו המועצה הישראלית לקולנוע     לוגו משרד התרבות והספורט


מה בתסריט?

ההבדלים בין כתיבה פרוזה לתסריט, הסודות לכתיבת דמויות מעוררות השראה וסצנות בלתי נשכחות, המסלול שהתסריט עושה עד לרגע בו הוא רואה אור על המסך כסרט או סדרה, מפגשים עם בכירי היוצרים בתעשית הקולנוע והטלוויזיה וכמובן – המון המון כתיבה.

עלות הקורס למנויי הספריה - 500 ש"ח. עלות הסדנה במסלול החברתי, לאנשים שאינם מנויים - 1,000 ש"ח. 

לתושבי המרכז - הסדנה תתקיים במשרדי הספריה החדשים ברחוב יגאל אלון 76 תל אביב. רוצים לדעת איך להגיע אלינו? כנסו לכאן
לתושבי הפריפריה או אלה המוגבלים בניידותם - הסדנה תשודר בשידור חי באינטרנט, באמצעות תוכנת ZOOM. 
הכתיבה במהלך הסדנה - השיעורים בכיתה והתרגול בבית מתבצעים בתוכנת Word. באחריות כל משתתף להביא עמו מחשב נייד. 
 

איך מתקבלים?

לשלוח ל office@clfb.org.il דוא"ל הכולל את הפרטים הבאים:
  • רעיון לסרט (עמוד אחד בלבד).
  • מכתב הכרות בו תספרו על עצמכם ומדוע אתם רוצים ללמוד תסריטאות.
  • ספרו לנו האם תגיעו לספריה או תעדיפו להתחבר מהמחשב מהבית.

 

שימו לב - פתיחת הסדנה מותנית במספר מינימלי של משתתפים. במידה ותהיה כמות גדולה של פונים, חלוקת המשתתפים למחזורים שונים תעשה לפי שיקול דעת הספריה. 
 

אודות טלי יעקב

 

המנחה טלי יעקוב

המסע התסריטאי שלי התחיל בחברת ההפקה "מטרו תקשורת" – ביתם של סרטי קולנוע נהדרים כמו "סיפור אחר", "לבנון" ו"אביבה אהובתי". במסגרת עבודתי קראתי, כתבתי חוות דעת וליוויתי תהליכי פיתוח של מאות תסריטים, תקצירים והצעות לפיתוח סרטים וסדרות של בכירי היוצרים בארץ ובעולם. במקביל, למדתי תסריטאות בביה"ס לתסריטאות של עידית שחורי. תסריט הגמר שלי "להתראות נעורים שלום אהבה" זכה למענק הפקה מטעם קרן גשר, והפיצ'ר שלי "נרדפת" זכה למענק פיתוח מהמיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים. כיום אני יועצת תוכן לחברות הפקה, מלווה תהליכי כתיבה לתסריטאים ובמאים, עובדת על סדרת דרמה חדשה עם הבמאי דני רייספלד, ומלמדת, בהנאה גדולה, את סדנת "תסריטאות עד הבית".
 

בוגרי המחזורים הקודמים מספרים

  • טלי סרניצקי - הסדנה היא חוויה שאני יכולה להמליץ עליה בחום רב מכל הלב ומנסיון! טלי היא מורה נהדרת שיודעת איך לעודד כל תלמיד בדרך שהוא זקוק לה. אל תחמיצו מסע מופלא!!!
  • נטלי שומנוב - טלי היקרה, עד לפני חצי שנה בכלל לא חשבתי שיום אחד חלומי להיות יוצרת יתגשם, והנה פתאום כשהקורס הגיע הבנתי שגם אם לוקח זמן חלומות בסוף מתגשמים. אני מודה לך על כל התהליך בקורס, נהניתי מכל רגע ותודה שגרמת לי להגשים חלום ולהאמין בעצמי (:
  • רוברט יעקובנקו - הקורס "תסריטאות עד הבית" - בהנחייתה של טלי יעקב הוא קורס מעשיר, מהנה ובעיקר, משמעותי מאוד ליצירת תסריטאים יצרתיים ופורחים במדינת ישראל. בתור אחד המשתתפים והזוכים, נהנתי מאוד במהלך הקורס, שבו קיבלתי באופן נגיש לחלוטין ומוסבר כהלכה את המושגים הבסיסיים שבמקצוע התסריטאות וכן, גם כלים פרקטיים שבעזרתם יישמתי את החומר שנלמד. טלי היא אשת מקצוע מעולה, אדם בעל רגישות רבה אך גם אחת שלא תוותר בקלות לתלמידים שלה ותדרבן אותם עד התוצר הסופי המיוחל. כל אדם נכה, אשר חושב שיש לו סיפור לספר, סיפור שרק הוא יכל להוציא לאוויר העולם, לאדם כזה אני ממליץ מאוד להירשם לקורס "תסריטאות עד הבית" עם טלי יעקב.
  • אורליה אבני - לפני המון שנים למדתי תסריטאות אך לא האמנתי בעצמי ולכן לימודיי הסתיימו מהר מאוד. כשהכרתי את טלי מנחת הקורס הבנתי שיש ביכולתי הרבה יותר ממה שאני נותנת לעצמי קרדיט. טלי סבלנית, כזאת שלא מוותרת לנו ומאמינה ביכולות שלנו, כזאת שעושה הכל כדי שנצליח ונגיע לתוצאות מושלמות, הקורס הוא מקצועי ביותר והכלים שקיבלתי לנו עזרו לי בהגשמת הפנטזיות הכי פרועות שלי. אני ממליצה בחום לכל מי שיש לו חלום ורוצה להגשימו להצטרף ולגלות עולם מופלא שקורה רק בסרטים.
  • יעל פטל גליל - טלי תודה רבה ושאפו גדול על שבחצי שנה בסך הכל הקפצת אותי מאפס להמון! בהמון סבלנות, עידוד ואמונה, בליווי צמוד מקצועי ונעים (הלוואי שהייתה לי כמוך לעוד תחומים בחיים…), נהניתי מאד מאד ושמחה שהכרתי אותך
  • יוסי צידוביץ - טלי רציתי להודות לך על קורס מדהים. צהר חדש נפתח בפניי ועכשיו כשאראה סרט אצפה בו ואחפש את מה שלמדנו מי הגיבור, ארוע מחולל, קונפליקט, דרמה, אנטגוניסט ופרוטגוניסט, התרה, סיום ועוד. את מרצה מעולה והפגנת שליטה אבסולוטית בחומר והעברת אותו בטוב טעם.