דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

הסיפור העצוב שלא ייאמן על ארנדירה התמה וסבתה האכזרית הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: גרסיה מרקס, גבריאל

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית | العربية
סוגה: סיפורים,ספרות יפה מתורגמת
הוצאה: שוקן
שנת הוצאה: 1980
תרגום: מספרדית : יואב הלוי.
קריינות: ארב אורנה
אורך: 04:23 שעות / 144 עמודים

תקציר הספר:

הנובלה העצובה על ארנדירה התמה, שראשיתה באפיזודה חולפת מ"מאה שנים של בדידות", וששת הסיפורים המלווים אותה - מתלכדים בספר לכלל גילוי אמנותי נוסף בסיפורת הצרופה של גבריאל גארסיה מרקס. דמיונו הקסום של מחבר "מאה שנים של בדידות" מפליג בספר זה לגלות עולמות אחרים, מיוחדים במינם, כאשר ברקע מציאות החיים בקולומביה מולדתו. הנושאים והמקומות העולים בסיפורים מתארים את הבדידות הפיסית, את הניוון הרוחני ואת הסבל, האופייני באיזור החוף האטלנטי המבודד של קולומביה. אך למרות ההתייחסות הריאליסטית לארץ הולדתו, הרי לעתים משתלט הדמיון על מציאות החיים השוממים ועל כוחות ההגיון ויוצר מציאות סמלית ססגונית, העוזרת לקעקע את הדברים המוחלטים ואת המיתוסים המקובלים.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

לקט סיפורים קצרים 5

שבעה סיפורים מקוריים: "יד כותבת" מאת שהם סמית, "מה מתרחש בטבריה" מאת רועי כספי, "חדרים" מאת אנה ליכטיקמן, "בעיות בחשבון" מאת נוית בראל, "רק שחור בגללכם" מאת ורד זינגר, "שישים מיליגרם פרוזאק" מאת עידן רבי, "תשמרי בבטן" מאת שולמית אפפל.

למידע נוסף

לקט סיפורים קצרים 4

שבעה סיפורים מקוריים: "סתיו (אגדה)" מאת לאה גולדברג, "המתנה" מאת יפתח אלוני, "ארוחת הבוקר בדשא" מאת יוסי וקסמן, "אני וההוא" מאת דוד הירשפלד, "רחמים" מאת דורית שילה, "לב של אבן" מאת רועי חן, "שרימפס" מאת שהרה בלאו.

למידע נוסף

החצי הקטן

אוסף רשימות של המחברת.

למידע נוסף

סיפורים פילוסופיים

את הסיפורים המכונסים בספר כתב הרצל מ־1887 עד צאתו לפריז ב־1892, ככתב העיתון הווינאי נויה פרייה פרסה ולאחר שובו לווינה ב־1895. אין להבדיל בין הרצל הסופר והמחזאי ובין הרצל המדינאי: השקפותיו על הסבל והמוסר האנושיים, ההמון והיחיד, על החברה והמדינה, העונג והחובה, אהבת איש לאשה והורים לילדיהם, יחסיו לקדמה ולטכנולוגיה, כל אלה מצאו את ביטוים בסיפ...

למידע נוסף