דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

הרבי מקרן הרחוב - סיפורים מופלאים על ר' שלמה קרליבך הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: הלברשטאם-מנדלבאום, יוטא

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,סיפורים,ביוגרפיה
הוצאה: רשימו
שנת הוצאה: 2010
תרגום: מאנגלית: דוד הלל.
קריינות: טהר-לב מיכאל
אורך: 07:21 שעות / 256 עמודים

תקציר הספר:

בספר זה מתפרסמים לראשונה סיפורים נדירים ומופתיים על ר' שלמה. הסיפורים שופכים אור על צדדיה הפחות מוכרים של אישיותו המפעימה. לא רק זמר ומלחין בחסד עליון, לא רק דמות צבעונית ואהובה, אלא צדיק, צדיק גלוי-נסתר, אשר חצה את העולם לארכו ולרחבו, וניחן בכישרון בלתי נתפס לגעת בכל אדם, לחדור מבעד למעטה החיצוני שלו, ולמצוא שם מיד אור יקרות, אור של יהלום.


 
 
 
 
 

רשימה עם 1 פריטים

     
  1. ספר עיון מרתק

    כשהייתי נערה בתנועת "גשר", ששמה לה למטרה לגשר בין דתיים וחילונים, השתתפתי בסמינרים של התנועה שנערכו בצפת, בבית-גשר שעל הר כנען. אחד המדריכים שלנו היה "היפי" חביב, בעל משפחה מזוקן מהחבורה של רבי שלמה קרליבך. את הרב המרקד הערצתי בגלל הלחנים היפים לטקסטים מהמקורות. הספר הזה מביא מאות ואולי אלפי סיפורים שמספרים אנשים ברחבי העולם (בעיקר ארה"ב) על הרב קרליבך. הדמות שעולה מן הספר מדהימה. האיש הזה פיזר כספים בלי שום חשבון, כאילו הרוויח כסף רק כדי לפזר אותו, בין יהודים ולא יהודים שנזקקו לו. האהבה האינסופית לבני-אדם, החמלה על כל בן אנוש, היכולות המיסטיות שבאיש, כל אלה הפכו את סיפורו למרתק בעיני. רק דבר אחד היתמיה וצרם: בתו, ששמה נשמה, אף היא זמרת בזכות עצמה, ואשתו, לא תרמו לספר אף מילה. זה מתמיה, ויחד עם זה באמת יש אינסוף עדים בספר לכך שמדובר בדמות יוצאת דופן בטוב לבה, מסירותה וכח הנתינה שלה. שווה!

    מאת: מרגלית טובי, בתאריך 26/03/2017

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

לשם שמים - על האתיקה של המחלוקת

לאחר שנים של עיסוק בתופעת המחלוקת - מתוך הכרה בחשיבותה ובסכנותיה, בפירותיה המבורכים ובפוטנציאל ההרס שבה - מגיש הרב יובל שרלו את "לשם שמים", חיבור שאפתני ופורץ דרך אודות האתיקה של הדיון הציבורי. בחלקו הראשון של הספר, מבחין הרב שרלו בין ארבעה רבדים של מחויבות מוסרית בשעת מחלוקת - כלפי עצם הוויכוח, כלפי הנושא הנידון, כלפי בר-הפלוגתא וכלפי הע...

למידע נוסף

ספר משנה ברורה - חלק ראשון - והוא פרוש יפה ומנופה על שולחן ערוך אורח חיים

הלכות הנהגת האדם בבוקר, ציצית, תפילין, ברכות השחר, קריאת שמע ותפילה. אשר חיבר הרב הגאון יוסף קארו עם חידושי דינים שהשמיט הגאון והמציאם הגאון משה איסרליש. מסודר מחדש ומנוקד בהג"ה מדויקת בתוספת הארות והגהות ותרגום מילים עם קיצור ותוכן כל סימן וסעיף קטן. עם פסקי חזון איש. בתוספת טבלאות וציורים שעורים וזמנים שיהא מצוי בו כל הנוגע להלכה למעשה.

למידע נוסף

ספר המצות - עם השגות הרמב"ן

לרבינו משה בן מימון העתיקו מלשון ערבי ר' משה ... אבן תבון עם השגות הרמב"ן ... שאלות רבי דניאל הבבלי ... ותשובות רבינו אברהם בן הרמב"ם ...ספר מגלת אסתר השלם, ספר לב שמח, ספר קנאת ספרים.

למידע נוסף

ספר התודעה : לדעת חוקי האלקים ומצוותיו, חגי ישראל ומועדיו

הלכות, מנהגים ודברי עיון לכל מועדי השנה. חלקים א-ג.

למידע נוסף