הספריה בתקשורת

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

אירועים בתקשורת

27 לדצמבר 2012

אתר Ynet - תרבות ובידור/ ספרים

חדשות הספרות: אשכול נבו בעיניים סגורות

אשכול נבו משיק סיפור חדש בספרייה לעיוורים, תרגום מיוחד בעברית לסופר סורי, ואירוע מרתק של קהילת טולקין בישראל

אז מה היה לנו השבוע

הסופר אשכול נבו הקליט סיפור קצר חדש שכתב בשם "פורטי לאב" בספרייה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים. מנויי הספרייה יהיו הראשונים שיחשפו לסיפור חדש של נבו, טרם פרסומו לקהל הרחב. "פורטי לאב" עוסק באהבה, אכזבה, זוגיות ויחסים סביב מגרש הטניס. נבו מספר: "פנו אלי וביקשו שאקרא סיפור לקראת החג עבור מנויי הספרייה, בקשה ששמחתי להיענות לה. חשבתי שאנצל את ההזדמנות הזאת בכדי לחדש, להציג טקסט מתוך הדברים שאני עובד עליהם בשנה האחרונה. זאת חוויה מעניינת להקריא סיפור שכתבת," הוא מוסיף."זה לימד אותי על הסיפור שלי, ואפילו ערכתי שינויים לאחר שיכולתי לשמוע את המנגינה של הסיפור. אני מוצא חשיבות רבה בפעילות הספרייה, שכן מדובר באנשים שרוצים לקרוא וצריכים למצוא דרך אחרת לעשות זאת. אני מקווה שמנויי הספרייה ייהנו ויתעניינו מהסיפור." להמשך קריאה לחץ כאן.

 

25 לדצמבר 2012

אתר Mako - תרבות

לפני שיצא לקהל הרחב: סיפור חדש של אשכול נבו יפורסם תחילה לעיוורים

יוזמה יפה של הספרייה לעיוורים והסופר אשכול נבו – סיפור קצר חדש שכתב הוקלט בספרייה לעוורים לפני שיצא לציבור הרחב

יוזמה מעניינת: הסופר אשכול נבו הקליט סיפור קצר חדש בשם "פורטי לאב" בספרייה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים, ובכך העניק לעיוורים המנויים לספריה את ההזדמנות להיות הראשונים ששומעים את סיפורו החדש... להמשך קריאה לחץ כאן

 

12 בנובמבר 2012

עיתון לאשה - קופה קטנה, חדשות/ קצרים ומבצעים

קפה למוגבלי ראייה

רשת קפה גרג השיקה בכל 87 סניפיה תפריט בכתב ברייל (בהפקת הספריה המרכזית לעיוורים), המיועד לכבדי ראייה ולמוגבלים. תפריט הברייל החדש הינו תוספת לתפריט הרגיל וייתן מענה לאוכלוסייה בעלת לקויות ראייה. 

 

30 באוקטובר 2012

כלכליסט - בתעשייה 

רשת קפה גרג משיקה תפריט בכתב ברייל

רשת קפה גרג, המונה 87 סניפים ברחבי הארץ, משיקה לראשונה בכל סניפיה תפריט בכתב ברייל, בהפקת הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים. לדברי יאיר מלכה, מנכ"ל ומבעלי רשת גרג, "ערך הנגישות לכלל האוכלוסייה הוא מהחשובים לרשתף ולפיכך אנו שמחים לתת מענה גם לאוכלוסיית העיוורים בישראל".

 

השקת מכשיר RAY - סמארטפון שפותח במיוחד לעיוורים ומנגיש להם את תכני הספריה 

המכשיר פותח על ידי חברת קוואלקום ופרויקט RAY - כתבות מרכזיות

 

חדשות ערוץ 22, המהדורה המרכזית 22.10.12

סטארט אפ ישראלי: טלפונים חכמים, גם לעיוורים
הטלפונים החכמים וצגי המגע הפכו לחלק משגרת היום יום שלנו, אבל עבור אוכלוסיית העיוורים שנדרשים לחוש המישוש כדי להשתמש בטלפון הם נשארו מחוץ לתחום. פיתוח ישראלי חדש מציע פיתרון- טלפון חכם שמותאם לעיוורים ומאפשר גם להם ליהנות מעולם האפליקציות.

The Marker - TechNation - פיתוח ישראלי: סמארטפון לעיוורים

טלפון האנדרואיד פותח בשיתוף חברת Ray, קוואלקום והספריה המרכזית לעיוורים; הוא יגיע לשוק בעוד כחודש במחיר התחלתי של 1,500 שקל... להמשך קריאה לחץ כאן

גלובס 22.10.12 - חדש: סמארטפון לעיוורים של קוואלקום ופרויקט RAY

הטלפון יכול להמיר טקסט לשמע, לקרוא צבעים, לשמש ככלי ניווט, סורק ברקודים ואף יש בו נגן MP3 עם לחצנים גדולים במיוחד. בנוסף הוא כולל את כל התכנים של הספרייה הלאומית לעיוורים... להמשך קריאה לחץ כאן

nrg מעריב 22.10.12 - הפרויקט הישראלי ריי משיק את הסמארטפון הראשון לעיוורים

המכשיר, בשיתוף הספרייה המרכזית לעיוורים וחברת הסלולר קוואלקום, יופץ בשני דגמים. משרד הרווחה יסבסד אותו חלקית... להמשך קריאה לחץ כאן

 

19 בספטמבר 2012

Xnet - ידיעות אחרונות

מאות התגייסו לפרויקט הספר המוקלט החברתי - הצטרפו גם אתם!

מאיר שלו, שרת התרבות לימור לבנת ורשימה ארוכה של אזרחים כבר עשו את זה, אך טרם הוקלט הספר במלואו ועשרות בודדים של מתנדבים נדרשים להשלמת הפרויקט. הצטרפו גם אתם, הקליטו פיסקה אחת מהספר "יונה ונער" של מאיר שלו, ועזרו בהנגשת ספר לקהילת העיוורים....

להמשך קריאה לחץ כאן

 

3 ביולי 2012

ידיעות אחרונות - ממון, בועות

מדרגות לגן עדן

רשת קפה גרג, הנמצאת בבעלות יאיר מלכה, גלעד אלמוג וניר אדרי, תסייע לספרייה המרכזית לעיוורים באמצעות מבצע תרומות שתערוך בקרב הלקוחות. התורמים יוזמנו להשתתף בפרויקט הספר המוקלט ״יונה ונער״, פרי עטו של מאיר שלו. הספרייה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים פועלת זה 60 שנה, מייצרת ומשאילה ספרים וכתבי עת מוקלטים, בכתב ברייל ובאותיות גדולות.

 

12 ביוני 2012

The Marker - שיווק

הספרייה לעיוורים מגייסת תרומות וקולות


במקביל לשבוע הספר העברי החל בימים אלה, יוצאת הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, בקמפיין העלאת מודעות וגיוס כספים ארצי. במסגרת הקמפיין, שירוץ עד סוף יוני בטלוויזיה, באינטרנט, בשלטי חוצות, בקולנוע וברדיו, מזמינה הספריה את הציבור להעביר תרומה של 10 שקלים ב-SMS ע"י שליחת המספר 10 למספר 2747. התורמים יקבלו קישור לאתר המזמין אותם להשתתף בפרויקט הספר המוקלט החברתי הראשון מסוגו ולהקליט קטע מרב המכר "יונה ונער", פרי עטו של הסופר מאיר שלו, עבור ציבור העיוורים. מידע נוסף אודות הפרויקט ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של הספריה.

להמשך קריאה לחץ כאן

 

5 ביוני 2012

ערוץ 22, תכנית חיסכון

מחר: שבוע הספר יוצא לדרך

 

 

 

8 במרץ 2012

מגזין ערב רב

לא רק יין זול: דור ההמשך, ה-8.3.2012 – המלצות השבוע של דורית פוקץ'

פסע  גלריה הורס ריכטר, תערוכה המונגשת לעיוורים וכבדי ראייה. שמטרתה לאפשר חווית חושים נוספת מעבר לויזואלית באמצעות מגע ושמע. האמנים הלוקחים חלק בתערוכה, קיבלו על עצמם את המשימה ליצור עבודות המאפשרות ומזמינות נגיעה, מתוך כוונה "לראות" בידיים ולא רק בעיניים. 10% מההכנסות יתרמו לספריה המרכזית לעיוורים כבדי ראיה ומוגבלים. מציגים: מנשה קדישמן, מיקל לזאר, מרק לואיס, נובויה ימגוצ'י, עדי הכט, ז'ק ז'אנו, ורדה יתום, אבי וינוגרד, יסמין וינוגרד, ענת ניצן, ורוניקה אלרן, רות אלרן, חנה דיליאן, מוסה גורדון, גיא לוגשי, רות אגמון, גיל בכר, עלמה מוריה-ויניק, רחלי רוטמן, רחל כדמור, אורי שפירא, דיקלה רוזן, מיקה בר ומשה עמר. התערוכה הינה פרי עבודה משותפת של ורוניקה אלרן וכנרת אביבי בלוך בשיתוף הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים.

למעבר למגזין לחץ כאן

 

23 בדצמבר 2011

ערוץ 22, תכנית הבוקר בהנחיית דן שילון וטלי מורנו


המתכון שבעל פה

 

השף עומר מילר וחברת הוועד המנהל סיסי בן סימון התארחו בתוכנית הבוקר וסיפרו על פרויקט 'שפים מקליטים לחנוכה'. 

19 בדצמבר 2011

ערוץ 10, ערב טוב עם גיא פינס – חדשות האוכל


שפים מקריאים מתכונים לחנוכה

שפים נבחרים התגייסו להקלטת תקליטור מתכוני חנוכה לעיוורים.

לרגל חג החנוכה, התייצבו מיטב השפים ואנשי הקולינאריה באולפני ההקלטות של הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים, והתגייסו לסייע להפקת תקליטור שעליו מוקלטים מבחר ממתכוני החג. 
בין הבשלנים שנרתמו לתרום מקולם וממתכוניהם: השפים מאיר אדוני, עומר מילר, ניר צוק, אייל לביא, שגב משה, שאול בן אדרת, איילת לטוביץ', אורן גירון, מיקי שמו, אביב משה ואבי ביטון, שופטת מאסטר שף מיכל אנסקי וכוהנת האוכל הבריא פיליס גלזר. התקליטור הופץ כמתנת חנוכה למנויי העיוורים וכבדי הראייה.

 

 

11 בנובמבר 2011

אתר בגילנו +


בעיות ראייה: אין סיבה להפסיק לקרוא


הספריה המרכזית לעיוורים בישראל משרתת אלפי קוראים כבדי ראייה. תמצאו כאן הקלטות, ספרי ברייל וספרים בפונט גדול, כדי שכולם ייהנו מחוויית הקריאה. 
לעיוורים וכבדי ראייה רבים נדמה לפעמים כי בעקבות המגבלה, נגזר עליהם לחיות חיים נטולי ההנאה שבקריאה. תופעה זו בולטת בעיקר בקרב בני הגיל השלישי, שמאבדים את איכות ראייתם בגיל מאוחר ומשלימים עם העובדה שלא יוכלו להחזיק ספר או עיתון. בפועל לא כך הם פני הדברים, כיוון שבדיוק לצורך כך הוקמה בישראל הספריה המרכזית לעיוורים, שבה מספר רב של חומרים מונגשים. הספריה הינה מוסד ללא כוונת רווח, המייצר ומשאיל ספרים וכתבי עת בכתב ברייל, מוקלטים ובאותיות גדולות, במטרה להגשים את זכותם של כלל מנוייה לדעת.

לכתבה המלאה לחץ כאן

 

2 בנובמבר 2011

103FM – גבי גזית מראיין את שר החינוך, חה"כ גדעון סער בנושא ספרי לימוד לתלמידים עיוורים

גבי גזית: שלום שר החינוך גדעון סער
גדעון סער: בוקר טוב גבי
גבי גזית: מה אתה אומר על המנגינה הזאת? יפה נכון?
גדעון סער: שמעתי רק את הסוף אבל היא די יפה כן.
גבי גזית: כן, זה שעון הזמן שאנחנו מתקתקים לך כבר חודשיים ויומיים בערך בעניינו של עדי קושניר, ואני רוצה לספר לך ולמערכת... 

להאזנה לקטע לחץ כאן 

 

31 באוקטובר 2011

עיתון לאשה – בדיוק עכשיו


מיוחד.


"12 המלחינים המופלאים" הוא ספר בכתב ברייל, ובו סיפורים של 12 מלחינים קלאסיים לצד קטעי מנגינות שחוברו (אותן ניתן לשמוע בלחיצת כפתור). את הספר כתב נגן הקרן הראשי של התזמורת הפילהרמונית, יעקב מישורי, שניתן את כל הקטעים יחד עם חבריו לתזמורת, בניצוחו של זובין מהטה. הספר מציע טעימה מוזיקלית לילדים עיוורים ולקויי ראייה והוא יוענק לכל הילדים המנויים ב"ספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים", המשרתת כ10,000 מנויים. הדפסת הספר התאפשרה בזכות תרומתו של יורם פטרושקה, ותרומות נוספות שיתקבלו יאפשרו להגדיל את כמות הכותרים שיוצאים לאור. לפרטים: טל' 09-8617874, www.clfb.org.il

 

10 ביולי 2011

מעריב עסקים - הסיטי


המאסטרו זובין מהטה ויעקב מישורי, נגן הקרן הראשי של התזמורת הפילהרמונית, השיקו ביום חמישי האחרון את מהדורת הברייל של הספר "12 המלחינים המופלאים" שכתב מישורי.
מדובר בספר אינטרקטיבי המיועד לילדים לקויי ראייה שאוהבים מוזיקה.
לרגל ההשקה, שיזמה הספריה המרכזית לעיוורים בהיכל התרבות בתל אביב, תרם איש העסקים יורם פטרושקה, 300 ספרים. הגיעו לפרגן: ברונו לנדסברג, תא"ל (במיל') עוזי עילם, עו"ד יחזקאל בייניש וראומה וייצמן.

 

21.6.11

103FM - זהבי עצבני

גם עיוורים רוצים לקרוא - עדי מספריית העיוורים קוראת לכם לתרום עבור הנגשת ספרים

לכבוד שבוע הספר הזדמנות לעשות מעשה טוב - עזרו לספריית העיוורים להנגיש ספרים עבור ציבור לקויי הראייה, וזאת על מנת שגם הם יוכלו ליהנות מקריאה ואף להקריא סיפורים לילדיהם הקטנים! לתרומה שלחו את המספר 10 ל-9555.

להאזנה לקטע לחץ כאן

 

15 ביוני 2011

The Marker - Shivuk

קמפיין חדש לספרייה המרכזית לעיוורים כבדי ראיה ומוגבלים

במלאות 60 שנים לקיומה ובמקביל לשבוע הספר העברי החל בחודש יוני, יוצאת הספרייה המרכזית לעיוורים כבדי ראיה ומוגבלים, בקמפיין העלאת מודעות וגיוס כספים ארצי. במסגרת הקמפיין שיעלה לאוויר היום בין התאריכים 15.6-15.7, בטלוויזיה, באינטרנט, בשלטי חוצות, בקולנוע וברדיו, מזמינה הספרייה את הציבור להעביר תרומה של 10 שקלים ב-SMS ע"י שליחת המספר 10 ל-9555. את הקמפיין תלווה גם פעילות חווייתית במספר קניונים בארץ, במסגרתה יוצבו אוהלים חשוכים לחלוטין, בהם יצעדו המבקרים בחשכה, תוך שמיעת קטעים מוקלטים מספרים מוכרים... להמשך קריאה לחץ כאן.