דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

אלפא ביתא תלמודי - אוסף פרטי הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: קלדרון רות

פורמטים: פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
פורמט iconBraille  ברייל
פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,עיון
הוצאה: ידיעות אחרונות
שנת הוצאה: 2014
קריינות: בועז אמיר
אורך: 07:07 שעות / 247 עמודים / 2 כרכים לאותיות גדולות / 4 כרכים לברייל

תקציר הספר:

התלמוד, פסגת עולם הלימוד היהודי, הוא מפעל ספרותי חד-פעמי, אוסף דיונים מופלא הנוגע ומעמיק בנושאים רבים ושונים המקיפים כמעט כל היבט של חיי אדם. מצבו הקיומי של האדם ואנושיותו הם מושאי המחקר של חכמי התלמוד, ומתוך כך נעשה לימודו מקור השראה לחיים מלאי משמעות. הספרון הזה איננו לקסיקון אקדמי. הוא אוסף אישי של תובנות, דמויות, רגעים דרמטיים וביטויים, שפגשה המחברת במהלך לימוד התלמוד, שנגעו לחייה. היא בחרה לסדר את פרטי האוסף על פי האל"ף-בי"ת: סיפורים על אהבה, בכי, גט, זמן, חלום ועוד דימויים ציוריים מן התלמוד. רות קלדרון מזמינה את הקוראים להציף באוסף האלפא-ביתא התלמודי שלה כרצונם, לאו דווקא על פי הסדר, מתוך תקווה שהפואטיקה התלמודית תשמש גם להם מקור השראה.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

ספר שער הגמול

הרמב"ן מבאר את ענייני השכר והעונש, צדיק ורע לו רשע וטוב לו, גיהנם וגן עדן, עולם הבא ותחיית המתים, תוך סיכום דעות אחרים וויכוח אתם. הספר הוא חלק מהספר "תורת האדם".

למידע נוסף

ברוך שעשני אשה? - האשה ביהדות - מהתנ"ך ועד ימינו

בוקר בוקר, משך אלפי שנות תרבות יהודית, קמים גברים יהודים ממשכבם ומברכים: "ברוך שלא עשני אשה". קולה של האשה כמעט ולא נשמע בתחום הציבורי, הדתי והפוליטי, ואפילו בתוך הבית "פנימה" הוא הוגבל במידה רבה על ידי הגברים פוסקי ההלכה וקובעי הנורמות. כמה סמלית ומייצגת היא ההלכה: "קול באשה ערווה". ברוך שעשני אשה מנסה להחזיר לאשה היהודייה את קולה ולהסיר...

למידע נוסף

ספר שערי העבודה - להחסיד רבינו יונה גירונדי

בספר יבוארו דרכי עבודות התפילה ועבודת הקורבנות. בספר נכללים גם המאמרים "יסוד התשובה", "ספר היראה" ו"אגרת התשובה".

למידע נוסף

ספר שיח חסידים - ווארקי, אמשינאוו

ספר שיח חסידים, ובתוכו יאיר שני המאורות: אמרות טהורות : לקוטי דברי תורה לפי סדר פרשיות התורה : בדרכי רבותינו : הליכות והנהגות, עובדות וסיפורים.

למידע נוסף