דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

שלושה ימים בקיץ הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: אבני-לוי, יוסי

פורמטים: פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
פורמט iconBraille  ברייל
פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ספרות יפה מקורית,רומן היסטורי,שואה
הוצאה: כנרת, זמורה, דביר
שנת הוצאה: 2023
קריינות: ניב ברק יפעת
אורך: 06:16 שעות / 267 עמודים

תקציר הספר:

עיירה ליטאית יפהפייה, בין יער לנהר, בעיצומו של קיץ זהוב ורוגע, שהעולם עומד להיחרב בו. אנשים רגילים חיים את חייהם וחולמים חלומות: מורה מתוסכל שוקד על יצירת המופת שלו וחולם להיות סופר נערץ. מכשפה זקנה מחוללת סביב מזבח לאל פגאני. מנהל הכולבו עושה עסקים טובים ובוגד בסתר באשתו, והיא, מצידה, מתכננת לברוח ממנו ולקחת איתה את הילד המוזר שלהם, זה שעוד לא התחיל ללכת. הרוקח היחיד של העיירה יוצא ליערות ומחפש דבש לשיקויי הפלא שלו, ובאורווה של סוחר הסוסים יושב עלם גבה קומה ויפה תואר ומתייסר באהבות אסורות. אבל דבר אינו רוגע בקיץ ההוא, שבו קצין אס־אס מקריח וגוץ דוהר על האופנוע שלו מעיר לעיר ומכפר לכפר, מתקרב ללא הרף. "שלושה ימים בקיץ" היא כרוניקה מלאת חסד ויופי שובר לב, שנעה בין חיים לחורבן עד לקיצה הבלתי נמנע. שלוש שנים עשה יוסי אבני לוי בליטא, בין אנשיה, נופיה וההיסטוריה המוארת והאפלה שלה, שאותה הוא משרטט בסגנונו הפיוטי העז.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

זוכר כמעט הכל

רשמים ממסעות, יומנים ושברי ביוגרפיה: שיטוט בגוש דן, שליחות בהרי הקווקז, נדודים בהולנד ובגרמניה, ביקור בגוש חלב ונסיעה באוטובוס לצפת, שביניהם שזורות תמונות חדות של זיכרון וחלום - משפחה, בית חולים, ילדות, חברים שאינם, שומרים כולם על תחושת הדחיפות של החיים כאן ועכשיו ועל עוצמת השתיקה של מי שזוכר אותם.

למידע נוסף

מרד של תקווה - סיפורים ישראליים מעוררי השראה

מדינת ישראל התברכה בהמוני אזרחים טובים, שמשכימים מדי יום ביומו על מנת לעשות טוב. אנשים שמתעקשים להחזיק ולתחזק את התקווה, ולעשות טוב רק משום שזה הדבר הנכון לעשות. בין אלה יש מי שלא פעם הסביבה נעלה בפניהם דלתות, אנשים שהמציאות ממש חבטה בהם ללא רחם – אך הם התייצבו מולה ומרדו בה. לא במרד מהסוג המקובל עסקינן, בוודאי לא במרד מתוך ייאוש, אלא במר...

למידע נוסף

לאהוב - אנתולוגיה

אנתולוגיה של סיפורי אהבה, בהם סיפורי אהבה עממיים, מעשיות, שירי אהבה מאת מיטב משוררי ישראל ומשוררים עבריים. מכתבים מאת ש"י עגנון, מכתבים לפולה בן גוריון, זהרה ושמוליק, סיפורים קצרים מאת תומס וולף, מופסאן, או הנרי, הגיגים מאת קירקגור סנט אכזופרי ואחרים.

למידע נוסף