דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

מתוך ההפיכה - בין חומות ירושלים במצור בתש"ח הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: שטיינר, פועה

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ארץ ישראל,ביוגרפיה,היסטוריה כללית,יהדות,עיון
הוצאה: יפה נוף
שנת הוצאה: 2022
קריינות: רדליך חדוה
אורך: 09:03 שעות / 312 עמודים

תקציר הספר:

הרובע היהודי של העיר העתיקה של ירושלים עלה בלהבות. בי"ט באייר תש"ח, לאחר מצור ממושך וקרבות קשים ומרים, נכנעו מגיני הרובע ותושביו ללגיון הערבי. הנשים והילדים פונו לקטמון וכל הגברים נלקחו בשבי, ביניהם הרב מן ההר, אביה של המחברת. ירושלים נקרעה לשניים והעיר העתיקה, ליבו של העם היהודי, נפלה בידי האויב. מתוך ההפיכה הוא סיפורם של העיר העתיקה ותושביה מנקודת מבטה של ילדה, שחוותה על בשרה את אימי המלחמה. זהו סיפור אותנטי על החיים תחת שלטון המנדט, על המשפחות שעלה בגורלן להימצא ברובע היהודי הנצור והמופגז באש תופת, ועל תלאותיהן לאחר שהפכו ל'פליטי העיר העתיקה'. זהו גם סיפור של תקווה ואמונה, חורבן ותקומה.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

בת של מי את - דרכים לדבר פמיניזם מזרחי

"בת של מי את" מספר את סיפורן של נשים מזרחיות בישראל במאבקן להישרדות, לשוויון ולהכרה. סיפורן הוא סיפורו של הפמיניזם המזרחי, שצמח מפעילות בשטח וממחקר אקדמי, אבל בעיקר מתוך חוויות החיים של הנשים הפועלות, המדברות והכותבות. בכתיבה עוצרת נשימה, יאלי השש מחברת בין סיפורים אישיים וקולקטיביים ומציגה בפני הקוראות את הפמיניזם המזרחי כאפשרות רדיקלית ...

למידע נוסף

עוד סיפורים ירושלמיים

קובץ סיפורים נוסף על אנשים ואבנים, סיפורי קודש וחול, הרוקמים את ירושלים של עבר קרוב ורחוק. האירועים עליהם מספר דב גנחובסקי הם אמיתיים, אולם כאשר הם מובאים בשפתו הייחודית חש הקורא שהוא נעשה מעורב באירועים, מאוהב בגיבורים ומרגיש את דופק התקופה. הסיפורים מתרחשים בירושלים בתקופת השלטון הטורקי והמנדט הבריטי.

למידע נוסף

עלילות עירק

סיפור מסעו של איש המוסד הישראלי, יני אבידוב, לעיראק בדרך מלאת סכנות לשם הבאת שבעים אלף חוטרי תמרים לטובת החלקאות של ארץ ישראל המתפתחת.

למידע נוסף

מלכודת אוסלו - מחלום השלום לרחובות המדממים

הסכם אוסלו הראשון נחתם על מדשאת הבית הלבן ב-13 בספטמבר 1993. אדריכליו הישראלים האמינו שהוא יביא לסיום את סכסוך הדמים הישראלי-פלסטיני ויכונן מזרח תיכון חדש. אך התקווה התנפצה אל קרקע המציאות, ורחובות ישראל מלאו טרור חסר תקדים. מה השתבש? בחיבור המעמיק, המקורי והקולח שאתם מחזיקים בידיכם, הכולל שימוש בחומר ארכיוני שראה אור רק לאחרונה, חושף יוב...

למידע נוסף