דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

בדרך עץ החיים - שערים לספר הזוהר הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: הלנר-אשד, מלילה, שאשא, עמרי

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,עיון
הוצאה: הוצאת בית, משכל
שנת הוצאה: 2023
קריינות: מקלר יהודית
אורך: 14:31 שעות / 391 עמודים

תקציר הספר:

ספר הזוהר הוא יצירת המופת הגדולה של ספרות המיסטיקה היהודית, אוצר ספרותי והגותי שמקומו יאה לו לצד חיבורי המופת של כל העמים והזמנים. זהו אחד החיבורים המרתקים, העמוקים והמופלאים שיצרה המסורת היהודית, ובמהלך הדורות הוא אף זכה למעמד קאנוני ומקודש. הסקרנות ביחס לספר הזוהר הולכת וגוברת בשנים האחרונות, ועם זאת הוא נותר סתום ובלתי נגיש בשל לשונו הארמית המיוחדת, סגנונו הסימבולי והמיתי ותכניו המסתוריים והמורכבים. הספר בדרך עץ החיים מגיש את הספרות הגדולה הזו לקוראים בני זמננו במבט חי ועכשווי, מלא עושר רעיוני ורוחני. "בדרך עץ החיים" חובר בצוותא על ידי שני חוקרי זוהר, ד"ר מלילה הלנר־אשד וד"ר עמרי שאשא, אשר יצרו מבוא מקיף לספר הזוהר, המדריך את הקוראים בשפה קולחת ובהירה. הספר פותח שערים לספרות הזוהר ומאפשר מפגש מעמיק וחי עימה, עם האורות והצללים שבה ועם התשוקה והרוח הגדולה שמתוכן נוצרה. פרקי הספר מאפשרים התוודעות אל היצירה הזוהרית, סגנונה ואיכויותיה המיוחדות, ואל הנושאים המרכזיים המצויים בלבה: עולם האלוהות, העבודה הדתית ותפיסת האדם וייעודו. בין דפי הספר משובצים קטעים רבים מן הזוהר עצמו המפגישים את הקוראים באופן בלתי אמצעי עם עולמו הססגוני, הנועז, עתיר הדמיון והארוס של הזוהר.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

משיב מלחמה-כרך ג - שאלות ותשובות בעניני צבא מלחמה ובטחון

שלושת הכרכים של "משיב מלחמה" מכילים שאלות ותשובות להלכה ולמעשה ששאלו חיילי צה"ל ומפקדיו בזמן כהונתו של הרב שלמה גורן, כרב הראשי של צה"ל. שני הכרכים הראשונים עוסקים בשאלות ותשובות הנוגעות לאורח חייו של החייל כפרט וכיחידה, ולהלכות מלחמה ובטחון. ואילו הכרך השלישי מוקדש ברובו להיתרי העגונות של נעדרי הקרבות ביבשה, באויר ובים.

למידע נוסף

החוקרים 5- בתעלומת משפט ביליס

תארו לעצמכם שהייתם מגיחים ממעבר סודי הישר לתוך קהל משולהב של זרים, המצטופפים ברחוב רוסי. הייתם רוצים לבדוק מה בדיוק קורה. להבין מדוע מתאספים סביב נאשם יהודי המובל לבית המשפט. אבל אז- היו חוטפים אותכם!! לא סתם חוטפים. לוקחים רק שנים מכם לדירה קטנה ברחוב צר ובתוכה- עורכים חקירה! היו שואלים אתכם שאלות משונות: מה זה המספר שלש -עשרה ביהדות? הא...

למידע נוסף

ספר שערי העבודה - להחסיד רבינו יונה גירונדי

בספר יבוארו דרכי עבודות התפילה ועבודת הקורבנות. בספר נכללים גם המאמרים "יסוד התשובה", "ספר היראה" ו"אגרת התשובה".

למידע נוסף

ספר שיח חסידים - ווארקי, אמשינאוו

ספר שיח חסידים, ובתוכו יאיר שני המאורות: אמרות טהורות : לקוטי דברי תורה לפי סדר פרשיות התורה : בדרכי רבותינו : הליכות והנהגות, עובדות וסיפורים.

למידע נוסף