דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

איך נהייתי כזה - סיפור ישראלי הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: כהן, ניר אבישי

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
פורמט iconBraille  ברייל
פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ביוגרפיה,סוציולוגיה,פוליטיקה
הוצאה: המחבר
שנת הוצאה: 2022
קריינות: רוזנבלום ג'וני
אורך: 04:13 שעות / 169 עמודים / 2 עמודים לאותיות גדולות / 3 כרכים לברייל

תקציר הספר:

איך נהייתי כזה הוא מסע הלוקח את הקורא אל העבר, ההווה והעתיד של מדינת ישראל ובני האדם החיים בתוכה ולצידה, מסע החושף זווית ראייה אחרת הקוראת תיגר על הנרטיב הישראלי המרכזי, ומותירה אחריה הרבה סימני שאלה וקריאה על החברה שלנו. ניר הוא ישראלי שלא ניתן להישאר אדיש אליו, לטוב ולרע. בספרו הוא מפגיש את הקורא עם הזהויות המגדירות אותו כישראלי. הזהות היהודית כנכד לניצולי שואה, הזהות הלוחמת כקצין האוחז בנשק ומגן על הארץ הזו, והזהות ההומנית כאזרח הנאבק על זכויות האדם ועל החירות של שכניו. זהו סיפור ישראלי דרך עיניו של מי שהפך לאחת הדמויות המזוהות ביותר עם השמאל בישראל, הרבה בשל השתתפותו בתוכנית הריאליטי "האח הגדול" שבה חשף על המרקע את דעותיו הפוליטיות בפני כל המדינה. חוויות השירות הצבאי בשטחים, העשייה הפוליטית, ואפילו ההשתתפות ב"האח הגדול", יוצרות תמונה מורכבת, אחרת ומרתקת של ישראליות.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

על משכבי בלילות

ב"על משכבי בלילות" עושה אושרת אסייג־לופז מעשה גדול - אנושית, היסטורית וספרותית. היא מחזירה לטרומפלדור את קורותיו ותכונותיו האנושיות, שהסיפור המיתי גזל ממנו, על שלל פרטיהן וגווניהן. זהו רומן היסטורי מופתי, רחב יריעה, שעלילתו מתרחשת בסערות מלחמת העולם הראשונה, המהפכה הבולשביקית והפרעות באוקראינה. הוא עשיר בעובדות ביוגרפיות והיסטוריות – שחלק...

למידע נוסף

אבי לניר - סיפור חיים קצר

סיפור חייו ומותו של סא"ל אבי לניר, 1973-1940 - הטייס הבכיר ביותר שנפל בשבי הסורי במלחמת יום הכיפורים, והיחיד שלא שב ממנו בחיים. מת בעינויים קשים מבלי להסגיר את הסוד הקריטי האחד, שחיל האוויר הפקיד בידיו. הגוף הובס, רוח האדם ניצחה! לניר מת למען מדינה, כי מתים רק למען מה שראוי לחיות בשבילו.

למידע נוסף

אל מה שנמוג - נורית גרץ עם דבורה גרץ

מסע נפשי וגיאוגרפי אל עברה של משפחה בגלגוליה מפולין לארץ-ישראל. דו-שיח מעמיק, לעיתים מכאיב וחושפני בין אם לביתה בנסיון לאתר מהלכי-חיים והכרעות קשות.

למידע נוסף

אהובת הצייר

ביום חם ביולי 1650 מוצאת עצמה חירטיה דריקס מיטלטלת בכרכרה דוהרת בדרך עפר. אזוקה, סמרטוט דחוף בפיה, היא נלקחת על ידי קציני בית משפט אל מתקן כליאה. האחראי לכך הוא אהובה לשעבר, הצייר רמברנדט ואן ריין. אין מקום לערעור או למשפט צדק. באשמה של חיי חטא היא נכלאת לשתים־עשרה שנה ב'בית התיקון' בחאודה, מוסד מעורר פלצות, מנותקת מהעולם. חירטיה מביטה לא...

למידע נוסף