דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

חיים של יצירה - ישיבת מרכז הרב לדורותיה חינוך, הגות ומעש הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: רודיק, יוחאי

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ארץ ישראל,ביוגרפיה,יהדות,עיון
הוצאה: מוסד הרב קוק
שנת הוצאה: 2022
קריינות: בועז אמיר
אורך: 20:27 שעות / 571 עמודים

תקציר הספר:

ספר זה עוסק בהתפתחות הישיבה של הרב קוק כמוסד חינוכי מראשית שנות ה-20 של המאה הקודמת ועד פטירתו של מנהיגה הרוחני. בשנים אלה נוצרה תדמיתה הרוחנית של הישיבה, התגבש גרעינה הקשה והתפתח המעבר המיוחד מישיבה ליטאית לישיבה החורטת על דגלה ממלכתיות, צבא והתיישבות חלוצית בכל חלקי ארץ ישראל.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

בת של מי את - דרכים לדבר פמיניזם מזרחי

"בת של מי את" מספר את סיפורן של נשים מזרחיות בישראל במאבקן להישרדות, לשוויון ולהכרה. סיפורן הוא סיפורו של הפמיניזם המזרחי, שצמח מפעילות בשטח וממחקר אקדמי, אבל בעיקר מתוך חוויות החיים של הנשים הפועלות, המדברות והכותבות. בכתיבה עוצרת נשימה, יאלי השש מחברת בין סיפורים אישיים וקולקטיביים ומציגה בפני הקוראות את הפמיניזם המזרחי כאפשרות רדיקלית ...

למידע נוסף

עוד סיפורים ירושלמיים

קובץ סיפורים נוסף על אנשים ואבנים, סיפורי קודש וחול, הרוקמים את ירושלים של עבר קרוב ורחוק. האירועים עליהם מספר דב גנחובסקי הם אמיתיים, אולם כאשר הם מובאים בשפתו הייחודית חש הקורא שהוא נעשה מעורב באירועים, מאוהב בגיבורים ומרגיש את דופק התקופה. הסיפורים מתרחשים בירושלים בתקופת השלטון הטורקי והמנדט הבריטי.

למידע נוסף

עלילות עירק

סיפור מסעו של איש המוסד הישראלי, יני אבידוב, לעיראק בדרך מלאת סכנות לשם הבאת שבעים אלף חוטרי תמרים לטובת החלקאות של ארץ ישראל המתפתחת.

למידע נוסף

מלכודת אוסלו - מחלום השלום לרחובות המדממים

הסכם אוסלו הראשון נחתם על מדשאת הבית הלבן ב-13 בספטמבר 1993. אדריכליו הישראלים האמינו שהוא יביא לסיום את סכסוך הדמים הישראלי-פלסטיני ויכונן מזרח תיכון חדש. אך התקווה התנפצה אל קרקע המציאות, ורחובות ישראל מלאו טרור חסר תקדים. מה השתבש? בחיבור המעמיק, המקורי והקולח שאתם מחזיקים בידיכם, הכולל שימוש בחומר ארכיוני שראה אור רק לאחרונה, חושף יוב...

למידע נוסף