דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

חיים של יצירה - ישיבת מרכז הרב לדורותיה חינוך, הגות ומעש הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: רודיק, יוחאי

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: עיון,ביוגרפיה,ארץ ישראל,יהדות
הוצאה: מוסד הרב קוק
שנת הוצאה: 2022
קריינות: בועז אמיר
אורך: 20:27 שעות / 571 עמודים

תקציר הספר:

ספר זה עוסק בהתפתחות הישיבה של הרב קוק כמוסד חינוכי מראשית שנות ה-20 של המאה הקודמת ועד פטירתו של מנהיגה הרוחני. בשנים אלה נוצרה תדמיתה הרוחנית של הישיבה, התגבש גרעינה הקשה והתפתח המעבר המיוחד מישיבה ליטאית לישיבה החורטת על דגלה ממלכתיות, צבא והתיישבות חלוצית בכל חלקי ארץ ישראל.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

קטל ברפואה - עדות אישית

נודלמן, רופא מנתח, מתריע על הסכנות המושרשות בממסד הרפואי. מהי האמת אודות הכזב הרפואי? האם קיימת מאפיה ברפואה? קשר נגד האוכלוסיה, או הלקאה פומבית נוסח כחול לבן? כיצד מרסנים סוס פרא, או האם יכולים גם להרוג?

למידע נוסף

אלפא ביתא תלמודי - אוסף פרטי

התלמוד, פסגת עולם הלימוד היהודי, הוא מפעל ספרותי חד-פעמי, אוסף דיונים מופלא הנוגע ומעמיק בנושאים רבים ושונים המקיפים כמעט כל היבט של חיי אדם. מצבו הקיומי של האדם ואנושיותו הם מושאי המחקר של חכמי התלמוד, ומתוך כך נעשה לימודו מקור השראה לחיים מלאי משמעות. הספרון הזה איננו לקסיקון אקדמי. הוא אוסף אישי של תובנות, דמויות, רגעים דרמטיים וביטויי...

למידע נוסף

המשפט היהודי

המשפט היהודי - בין משפט אלוהי למשפט אנושי -- המקורות המשפטיים של המשפט היהודי -- סמכות ושיפוט במשפט היהודי -- הפרשנות במשפט היהודי -- שיקול דעת שיפוטי במשפט היהודי -- פסיקת הדין במשפט היהודי -- יישומו של המשפט היהודי במערכת המשפט הישראלית.

למידע נוסף

בבתים שלנו - חינוך מיני בגובה העיניים

הסקרנות לדעת על מיניות היא טבעית. המשמעות של השתיקה שלנו על מיניות עם הילדים, היא לא שהם אינם מדברים ומתעסקים בכך, אלא שהם מדברים ומתעסקים בכך על פי מה שהם לומדים מהאינטרנט. כשאני מגיע לפגוש בני נוער אני שואל אותם: "כשמדובר במין, מה בעיקר יש באינטרנט?" - ואולם שלם של בני נוער צועקים וצועקות "פ-ו-ר-נ-ו!!". אחר כך כולם צוחקים. בשתיקות שלנו,...

למידע נוסף