דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

שערים למשנתו של הרב יהודא ליאון אשכנזי (מניטו) הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: עיטם, אוריאל

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,עיון
הוצאה: מגיד
שנת הוצאה: 2021
קריינות: דנן אמנון
אורך: 09:02 שעות / 254 עמודים

תקציר הספר:

הרב יהודא ליאון אשכנזי, המכונה ׳מניטו׳ (תרפ"ב-תשנ"ז, 1922 - 1996), היה מהמיוחדים ומהמעמיקים שבתלמידי החכמים ואנשי הרוח בדור האחרון. הוא פעל באלג'יר, בצרפת ולבסוף בירושלים, ומיזג בין מזרח ומערב במציאות של מדינת העם העברי המתחדשת. הרב אשכנזי ינק רבות מהקבלה והכיר לעומק את הפילוסופיה המערבית, ומתוך כך עיצב הגות תורנית יסודית ומקורית, שיש בה בשורה לעם ישראל על מגזריו השונים ובשורה לאנושות בכלל. בחצי היובל שחלף מאז נפטר הרב אשכנזי יצאו לאור כעשרים ספרים המבוססים על שיעוריו, והתעניינותם של צעירים ומבוגרים בחברה הישראלית בהגותו הולכת וגדלה. למרות ריבוי הספרים המבוססים על שיעוריו, עד עתה לא נמצא ספר מבוא שיהיה צוהר לכתביו הרבים וסיכום של עיקרי משנתו. לראשונה יוצא לאור מבוא שיטתי למשנתו של הרב אשכנזי הפותח שער להגותו המקיפה ולכתביו היוצאים לאור. בסגנונו היסודי והבהיר מוביל הרב עיטם את הקורא צעד אחר צעד אל עולמו של הרב אשכנזי ואל תורתו המרתקת.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

ספר שער הגמול

הרמב"ן מבאר את ענייני השכר והעונש, צדיק ורע לו רשע וטוב לו, גיהנם וגן עדן, עולם הבא ותחיית המתים, תוך סיכום דעות אחרים וויכוח אתם. הספר הוא חלק מהספר "תורת האדם".

למידע נוסף

ברוך שעשני אשה? - האשה ביהדות - מהתנ"ך ועד ימינו

בוקר בוקר, משך אלפי שנות תרבות יהודית, קמים גברים יהודים ממשכבם ומברכים: "ברוך שלא עשני אשה". קולה של האשה כמעט ולא נשמע בתחום הציבורי, הדתי והפוליטי, ואפילו בתוך הבית "פנימה" הוא הוגבל במידה רבה על ידי הגברים פוסקי ההלכה וקובעי הנורמות. כמה סמלית ומייצגת היא ההלכה: "קול באשה ערווה". ברוך שעשני אשה מנסה להחזיר לאשה היהודייה את קולה ולהסיר...

למידע נוסף

ספר שערי העבודה - להחסיד רבינו יונה גירונדי

בספר יבוארו דרכי עבודות התפילה ועבודת הקורבנות. בספר נכללים גם המאמרים "יסוד התשובה", "ספר היראה" ו"אגרת התשובה".

למידע נוסף

ספר שיח חסידים - ווארקי, אמשינאוו

ספר שיח חסידים, ובתוכו יאיר שני המאורות: אמרות טהורות : לקוטי דברי תורה לפי סדר פרשיות התורה : בדרכי רבותינו : הליכות והנהגות, עובדות וסיפורים.

למידע נוסף