דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

הספרות העברית כגיבורת תרבות - ספר כנס לכבוד פרופסור ניצה בן-דב הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: שרף אור, עורך

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: על ספרים וספרות,עיון
הוצאה: שוקן
שנת הוצאה: 2021
קריינות: דסקל ריקי
אורך: 13:30 שעות / 335 עמודים

תקציר הספר:

הספרות העברית כגיבורת תרבות מבוסס על הרצאות שנשאו סופרים וחוקרים בתחומי ספרות, משפט, פסיכולוגיה והיסטוריה בכנס בשם זה, שנערך באוניברסיטת חיפה לכבודה של כלת פרס ישראל, פרופסור ניצה בן־דב. הספר עוסק בנושאים רחבי היקף: הספרות העברית כספרות השוואתית; אידיאולוגיה, זהות, נפש האדם, ציונות ומקורות היהדות ביצירות עגנון; האוטוביוגרפיה העברית לדורותיה — שבמסגרתה נחשפים, למשל, סודותיו של "החיים כמשל", ספר פולחן בספרות העברית, וגילויים מחיי סופרים, הטמונים ביסוד יצירתם. כל זאת על רקע העיסוק בתולדות ביקורת התרבות בספרות העברית מתקופת התנאים ועד לעת המודרנית. הספר מוסיף נדבך חשוב למחקר העוסק ביצירותיהם של ש"י עגנון, פנחס שדה, יהודה עמיחי, חיים באר, יעקב שבתאי, מר"ן יוסף קארו ואחרים.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

מכתבים לאישה צעירה

תשעה מכתבים שכתב המשורר הנודע, מחבר "מכתבים למשורר צעיר", הפעם לאישה שעימה לא נפגש מעולם. רילקה שימש כמעין "גורו" לצעירות וצעירים רבים שביקשו את עצותיו בבעיות מהותיות של הקיום האנושי.

למידע נוסף

מתחילים סיפור

בספר מיוחד זה בוחן הסופר עמוס עוז את השלב הבראשיתי בפתיחותיהן של יצירות מאת סופרים הנערצים על כולנו: ש"י עגנון, קפקא, גוגול, גארסיה מארקס, ס' יזהר, יעקב שבתאי ואחרים. פתיחת הסיפור, לדעת עוז היא מעין חוזה שנחתם כביכול בין המספר ובין הקורא: המספר מצדו מבטיח ומקיים בהפתעה, ויש שהוא מקיים את מה שלא הבטיח או מבטיח את מה שרק נדמה שהבטיח. ואילו ...

למידע נוסף

תרבות בספרייה - ראיונות, המלצות ספרים וכיתת אומן

לקט "תרבות בספריה" - ראיונות עם: ליהיא לפיד, השחקן אסף בן שמעון, יוצרות ההסכת האחיות גרים, הסופר דרור מישעני והמחזאי והתסריטאי מוטי לרנר. לקט מפינת מדף הספרים של תמר, המלצות על ספרים בנושאים שונים: ספרי מסע, דיסטופיה, הורות, עבדות וחירות ועוד. וכן כיתת אומן עם הזמר והיוצר דן תורן.

למידע נוסף

נגד כיוון ההיסטוריה - הרפתקאותיו המופלאות של האיש שהציל מיליון ספרים ותרבות שלמה

הצלת ספרי האידיש מכליה פיזית. נאצים רצחו אותה, הסובייטים רמסו אותה, האמריקניזציה העלימה אותה ותחיית השפה העברית בארץ ישראל מחקה אותה סופית. לאיש לא היה ספק: היידיש מתה. השפה שבה שגשגה תרבות יהודית שלמה, שפה של מיעוט נצחי, חתרנית ואופוזיציונית, נותרה נחלתן הבלעדית של קהילות חרדיות סגורות. לכתביהם של י"ל פרץ, שלום עליכם ויצחק בשביס זינגר לא...

למידע נוסף