דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

הקץ המגולה ומדינת היהודים - משיחיות, ציונות ורדיקליזם דתי בישראל הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: רביצקי, אביעזר

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות
הוצאה: עם עובד
שנת הוצאה: 2001
קריינות: ישראל אסתר
אורך: 17:05 שעות / 399 עמודים

תקציר הספר:

"המהפכה הלאומית הציונית הציבה את שלומי אמוני ישראל בפני יצור היסטורי חריג ובלתי צפוי - ריבונות מדינית יהודית, בלבה של ארץ הקודש, קודם לימות המשיח, בהנהגתם של פורקי עול. יתירה מזאת: היא אמרה להשיב את שבות ישראל הרחק ממסכת המושגים המסורתית, התיאולוגית, של גלות ומשיח, של ברית והבטחה, גמול ועונש, חטא וכפרה. אין פלא איפוא, כי היהדות האורתודוכסית לא התייחסה לכל אלה בשוויון נפש: כי כל התמורות הללו חוללו בקרבה תסיסה רעיונית, חידדו מאוד את תגובותיה האידיאולוגיות והתיאולוגיות, וגם הצמיחו מתוכה שורה של מדרשים חדשים על מקורות ישראל... "בחיבורי זה, יצאתי להתחקות על טיבן של יצירה ותסיסה אלה כפי שהן משתקפות בקרב המחנות הדתיים הרדיקליים ביהדות זמננו: החל בזרם המנאץ ומשקץ את המפעל הלאומי וכלה בזרם המקדש את המפעל ומרומם אותו עד לגבהים מטפיסיים..."


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

זמן שבת - השבת של המועמד לתפקיד סגן נשיא ארצות הברית

"זמן שבת" הוא סיפור אהבתו של הסנטור ג'ו ליברמן לשבת: האווירה המשפחתית שבה, טקסיה והאחווה הקהילתית, ומעל לכול - המנוחה, היכולת להתנתק מטרדות היום-יום ולשבות ממלאכה. בסגנונו הקולח והכן מזמין ליברמן את הקוראים למסע בעקבות יום השבת שלו - מחשבות על היום השביעי, זיכרונות ילדות מתובלים בסיפורים מהמסע הפוליטי שלו בסנאט האמריקני ובמרוץ לבית הלבן. ...

למידע נוסף

מדרש רבה - שמות - עם הפירושים עץ יוסף, ענף יוסף, יד יוסף

מדרש רבא על שמות, עם הפירושים עץ יוסף, ענף יוסף ויד יוסף, במהדורה חדשה מפוארת ומשוכללת מוגהת ומתוקנת, מאת חנוך זונדל בן יוסף מביאליסטאק. חלק מתוך מדרש רבה לחמישה חומשי תורה וחמש מגילות.

למידע נוסף

לחיות. עם הנייד - לחיות עם טלפון. חכם

האם אפשר לחיות כשהנייד כל הזמן לידך, משתלט על הזמן והחשיבה שלך? האם אפשר בכלל, בכל המלל, הרעש והצלצולים, לשמור על חשיבה עצמאית מול המדיה? לדעת מה אמת ומה שקר, מה "ידיעה" ומה דעה? האם בכלל אפשר לשמור על חיים צנועים, חיי משפחה, ומחשבה נקיה מול העוצמות האדירות של ה"תעשיה"? "לחיות. עם הנייד", מאת הרב יניב חניא, עוסק באחת השאלות הגדולות שהחיים...

למידע נוסף

משניות מאירות - מסכת יומא

עם פירוש רבינו עובדיה מברטנורה. ציורים, ביאורים, עיונים וטבלאות הממחישים ומבארים את כל עבודת הכהן הגדול ביום הכיפורים ושאר הענינים המוזכרים במשנה ובפירוש ר"ע מברטנורה. מצולם בהגדלה.

למידע נוסף