דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

מקצועות של אחרים הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: לוי, פרימו

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
פורמט iconBraille  ברייל
פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: אוטוביוגרפיה,פילוסופיה,ספרות יפה מתורגמת
הוצאה: הוצאת הקיבוץ המאוחד
שנת הוצאה: 2021
תרגום: מאיטלקית: יונתן פיין.
קריינות: דסקל ריקי
אורך: 09:35 שעות / 286 עמודים / 2 כרכים לברייל

תקציר הספר:

פרימו לוי שוזר בספר זה ממוארים פיקנטיים ורשימות מפתיעות ופרובוקטיביות, שעולה מהם ומהן קולו החם והאנושי של סופר חד עין ורחב אופקים, בעל כישרון ייחודי לעורר את קוראיו לחשוב באהדה על היומיום שלהם, ולחוש אינטימיות עם פלאי העולם. בין קטעים אישיים פזורים – אנקדוטות מחייו של לוי כנער, ככימאי, כניצול מאושוויץ וכסופר בעל הד בינלאומי – מתמלא המרחב של הספר בהסתכלויות מרתקות, תחת אורות לא רגילים, בשלל תופעות מעולמנו הפיזי והמנטלי, החל בגרמי השמיים, חרקים, ציפורים ושאר בעלי חיים, דרך לשון הריחות והיסטוריה של מלים, מונחים ואידיומים, וכלה בכאב ובפחד, משחקי ילדים אוניברסאליים, חיות שילדים מדמיינים, ההומור שב'שולחן ערוך' היהודי, הקשר בין שחמטאים למשוררים, ועוד לרוב. הטקסטים המסחררים של לוי הם תובנות של מי שמעדיף לצותת ולהציץ מחרכים, של מי שניחן במבט מיקרוסקופי בולש, הנמשך אל הפרטים הכביכול שוליים, שאותם הוא הופך למארג עדין של דקויות.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

סוף טוב

"צרו בראשכם תמונה: ילדה-נערה עוברת ניצול מיני מתמשך בתוך המשפחה. בגיל חמש עשרה היא יוצאת לעולם. לבדה, פצועה. ללא אדם שהיא יכולה לסמוך עליו. ללא כתובת שהיא יכולה לפנות אליה. זה לא כבר הבינה כי מה שלימדוה כמותר, הוא אסור. היא כבר לא יודעת אם ביכולתה להבחין בין טוב לרע. שום דבר לא מובן מאליו. שום דבר לא מובן. ומה עושים עם הכאב?" מורן וורנשטי...

למידע נוסף

העוצמה שבפנים

האם הגנטיקה היא גזר דין? האם נתוני הפתיחה שנולדנו איתם בהכרח קובעים את גורלנו? האם האופי שלנו בר-שינוי? שאלות אלו ואחרות זוכות לטיפול ולמענה בסיפור חייה המרגש והמטלטל של אירית בוטבול עובדיה, החושף את הקוראים למסע הקשה והייחודי שעשתה – מסע פיזי ותודעתי שעזר לה להתגבר ולצלוח את כל המכשולים שעמדו בדרכה. אנו מלווים אותה משנותיה הראשונות בדימו...

למידע נוסף

את יהודיה! - סיפור תלאותי כנערה יהודיה במסתור בברלין הנאצית בתקופת המלחמה

סיפור תלאותיה של נערה יהודיה בברלין, מאז עליית הנאצים לשלטון בגרמניה ב-1933 ועד התמוטטות הרייך השלישי ותום מלחמת העולם השנייה. סיפור שכולו חוויות אישיות מרגשות, שבאמצעותן ניתן ללמוד הרבה על התקופה האפלה, הנוראה ההיא.

למידע נוסף

הבריחה מדמשק

הסיפור הבלתי ייאמן של בריחת משפחתו של ג'ק בלנגה מסוריה בהיותו נער, ואגב כך את סיפורה של יהדות דמשק, מהקמתה של מדינת ישראל ועד הבריחה, עשרות שנים מאוחר יותר - המעצרים, העינויים בכלא, המשפחה שנקרעה, החיים בפחד וההבטחות שנכזבו. ואולי לא פחות מכך, זהו גם סיפור על כוחם של החלומות והנחישות להגשמתם.

למידע נוסף