דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

מדינה קטנה לעם גדול - יותר יהודית, פחות כופה: הצעה למדינה יהודית רזה הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: נבון, חיים

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,עיון
הוצאה: ידיעות אחרונות
שנת הוצאה: 2021
קריינות: אמיר מיכה
אורך: 07:30 שעות / 264 עמודים

תקציר הספר:

מדינה יהודית לא צריכה להיות מדינת הלכה. בספר פורץ דרך מצהיר הרב חיים נבון שהוא משעה את חלומו על מדינת התורה, אך זה לא אומר שאין ליהדות מה להגיד על דמותה של מדינת ישראל. המדינה אינה זהה לעם, טוען הרב נבון, היא כלי בשירות העם. אך המדינה גם אינה רק "אמנה חברתית" בין יחידים מבודדים. מתוך ניתוח מעמיק של מקורות תורניים ועיון בהגות מערבית עכשווית הוא מנסח את מושג הברית כתשתית למדינה יהודית. מדינת הברית צריכה להיות מדינה רזה, כדי להותיר מקום לשגשוגן של יחידות הזהות הטבעיות: משפחה, קהילה, עיר ועם. המתכונת הזו היא חלופה לחשיבה הליברטריאנית, המקדשת רק את זכויות היחידים, וגם לחשיבה הפרוגרסיבית, השואפת להשתמש ברשויות ממשלתיות כדי לכפות את השקפותיה על החברה כולה. מדינה קטנה לעם גדול מציע גישה מקורית בשיח הישראלי והיהודי. הוא מצדד בחופש חינוכי, לא משום שחופש הוא ערך עליון, אלא משום שחינוך הוא ערך עליון, ותומך ביותר חירות בתחום שירותי הדת, לא רק למען החירות, אלא בעיקר למען הדת.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

סידור שירה חדשה - נוסח ספרד

סדר התפילות - לכל ימות השנה ולראשי חדשים. נוסח ספרד. עם הקריאות וההפטרות לשלוש רגלים.

למידע נוסף

סידור עבודת השם השלם - לפי נוסח עדות המזרח והספרדים, עם הלכות, תיקונים והערות

כל תפילות החול השבת והמועדים לפי נוסח עדות המזרח והספרדים. מצולם בהגדלה.

למידע נוסף

סידור רינת ישראל - נוסח ספרד

תוכן: שער הבוקר, שער הברכות, שער מנחה ומעריב, שער שבת, סדר מוציא שבת, שער ראש חודש, שער שלוש רגלים, שער ימי ההודאות, שער הסליחות, שער הקריאות בתורה וההפטרות. ערוך מסודר ומבואר בידי שלמה טל. מהדורה חדשה ההדיר יואל קטן. מצולם בהגדלה.

למידע נוסף

עטרת זקנים - עיון מחודש בתולדותיהם של חכמים

עטרת זקנים עוסק בחקר תולדותיהם של כמה מחכמי ההלכה הנודעים בימי הביניים בצרפת, בגרמניה ובספרד. הדיון בספר מתמקד בביוגרפיות עצמן, בניסיון לפתור שאלות קשות שמנסרות בעולם המחקר זה שנים רבות. מחברו מבקש להסתמך בו על דברי קודמיו כדי להוסיף עליהם נדבך חדש, אך לוודא תחילה שהיסודות הראשונים הונחו כהוגן ואיננו משתתפים בבנייתו של מגדל עקום, שעתיד לק...

למידע נוסף