דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

מרובעים הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: כיאם, עומר

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: שירה
הוצאה: גזית
שנת הוצאה: 1954
תרגום: מפרסית: בנציון בנשלום.
קריינות: בועז אמיר
אורך: 01:06 שעות / 125 עמודים

תקציר הספר:

כיאם התפרסם בזכות שורה של חיבורים אלגברים שפרסם בזמנו, דבר שגרם לסולטאן מאליכשאה להטיל עליו משימות מחקר באסטרונומיה. ידוע שהיה בקיא גם בפילוסופיה, משפט והיסטוריה. פרסומו במערב החל כאשר תרגם אדוורד פיצג'ראלד לאנגלית בשנת 1859 את "מרובעים". השירים מורכבים על פי משקל פרסי של יחידות בעלות ארבע שורות. שורשי ה-"מרובעים" נעוצים בשירה העממית הפרסית, וכיאם שכלל וגיבש את הצורה השירית הזאת. לרוב הטורים עמוסים בתוכן עשיר ומכיוון שהשירים עוררו התנגדות דתית, הם הועתקו בחשאי.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

משהו בשביל מישהו - מבחר שירים 1952-1964

'משהו בשביל מישהו' הוא מבחר שיריו של דוד אבידן הצעיר, ונחשב בעיני רבים לטוב שבספריו. המבחר מייצג את שירתו המוקדמת של אבידן (1964-1952).

למידע נוסף

צפונית מזרחית : שירים 1967-1978

צפונית מזרחית - על פי המילון - הכיוון שבין מזרח ובין צפון. צפון - הצד בשמים שממול למקומה של השמש בצהריים. מזרח - צד האופק שהשמש נראית בו בזריחתה. צפונית מזרחית - צד האופק שהשמש נראית בו בזריחתה מנקודת מבט שממול למקומה של השמש בצהריים. ספר של עירוב: נופים, אקלימים, פרשיות, וספר של כינוסי אחת-עשרה שנה של נפוצות בשירה. רק מיעוט שבמיעוט מן הש...

למידע נוסף

גני האין - כתבים וציורים: זלדה

הספר 'גני האין', אח לקודמו 'ציפור אחוזת קסם', ממשיך ודולה מים חיים ממעיינותיה של זלדה. מכונסים בו סיפורים, רשימות, הגיגים, מכתבים וציורים הפותחים בפני הקורא ממדים חדשים בעולמה. בסיומו, כאחרית דבר, הבאנו את מסתה הלירית של עזה צבי 'הכמיהה לידידות', מתוך הכרת-תודה עמוקה על פועלה למען זלדה ושירתה.

למידע נוסף

היכלות אהבותינו

מסות פואטיות-יומניות שבהן משובצים פרגמנטים שיריים. המחברת כותבת על הקיום המזרח-תיכוני בין מדבר לים, חייה בישראל ובאיטליה ומסעותיה הפיזיים והנפשיים אל עברה של משפחתה לפני השואה.

למידע נוסף