דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

מסה על הזוגיות הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: לסרי, דן

פורמטים: פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
בהפקה לספר שמע. לקבלת עדכון כשהכותר יהיה מוכן לחץ כאן
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: עיון,סוציולוגיה
הוצאה: תלמוד נפש
שנת הוצאה: 2018
מהדורה: מצולם בהגדלה
אורך: 264 עמודים / 1 עמודים לאותיות גדולות

תקציר הספר:

צריך לדבר על זוגיות. לדבר על מה שמרוב קרבה כבר לא רואים אותו, שהוא שגור ומצוי כל כך עד כי נדמה שהוא האמת שעמה נברא העולם. ובכל זאת הוא אינו כזה. והדיבור נדרש כדי לנער דפוסים ישנים שחדלו לשרת, ולאפשר לאוויר רענן להיכנס פנימה ולהעיר את האהבה. מהלך ההתרה הזה מצטרף לאחרים שיצאו לחקור את אופקיה של הזוגיות החדשה, בחפשם אחר זוגיות קשובה המתאימה למידתם. זהו מסע בירור אישי וחברתי. תחילתו כטקסט "מחתרתי" שנכתב לפני יותר מתריסר שנים, ומאז עבר גלגולים רבים עד לצורתו הנוכחית. הוא מנתח את הזוגיות הממוסדת כמבנה חברתי דומיננטי, ובוחן מגוון שאלות ומושגים הקשורים בזוגיות ובחלופותיה: בעלות ושייכות, אהבה ואהבה רומנטית, חירות וגבולות, בלעדיות וקנאה, גופניות ומיניות, יושר ומוסריות. על רקע זה הוא מאיר את המפגש הייחודי שיש בין שניים, וחוקר את הפוטנציאל המרפא של זוגיות דיאלוגית עבור בני הזוג, המשפחה, הקהילה והחברה כולה. בכל אלה הוא שואף להסתכלות רחבה, חוקר את האפשרות של חברה העושה מקום לאדם, ומשרטט חזון של מציאות התומכת בהזדקפותו של היחיד למלוא קומתו האנושית והרב ־ ממדית.


 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

מימון המונים - מדריך מעשי לבנייה והפצה של קמפיין גיוס כספים

הספר תוכנן, נבנה ונכתב במיוחד עבור אלו מכם המעוניינים לגייס כספים בפלטפורמות השונות בארץ ובחו”ל . הספר בנוי כרשימת פעולות שיש לבצע, יום אחרי יום, בתקופת ההכנה לקמפיין ובזמן הרצתו. מתוך המידע שאספתי משלל הפרויקטים בהם הייתי מעורב וראיונות עם מובילי פרויקטים אחרים, ניתן לבנות קמפיין עשוי היטב, בעל סבירות גבוהה להצלחה. לפני שלוש שנים נשבתי ב...

למידע נוסף

המדריך לבנות בגיל ההתבגרות

לשמור על הניקיון, להתמודד עם פצעי בגרות, להבין את מצבי הרוח, לבנות את הביטחון העצמי. הדרך הטובה ביותר להתכונן לגיל ההתבגרות היא לגלות איך הגוף שלך והתחושות שלך עומדים להשתנות. ספר זה מתאר בצורה פשוטה ורגישה מה עתיד לקרות לך, וגם מציג בהרחבה את הדרכים שבהן אתה יכול לטפל בגוף שלך באמצעות אכילה בריאה, התעמלות ושמירה על היגיינה. הספר נועד לעז...

למידע נוסף

מדינה כהלכה - התמודדות יהודית עם אתגר העצמאות

הקמת המדינה הציבה אתגר עצום לפני עולם התורה, לפתע הפכו החלומות על מלכות ישראל למציאות. ... בספר זה מציג הרב עדו רכניץ, דיין ובעל תואר שני במדעי המדינה, תמונה רחבה של המשטר הרצוי על פי התורה, תוך התייחסות למשטר הקיים ולערכים הדמוקטיים המרכזיים.

למידע נוסף

שולחן הכתיבה - קובץ מאמרים בענייני ספרות

מבחר מתוך מאמריו של אהרן מגד בענייני ספרות ותרבות. מאמרים על היחס שבין הסופר לגיבוריו, בינו ובין המציאות הפנימית והחיצונית, בינו ובין קוראיו ומבקריו; עיונים בשאלות זיקותיה של התרבות העברית ללשון, למציאות הישראלית והיהודית בימי קדם ובזמן הזה; מסות על יצירותיהם של סופרים עברים, מביאליק ועד יעקב שבתאי.

למידע נוסף