דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

חומת סואץ - סיפורה של המלחמה הסודית בין מדינת ישראל לברית המועצות הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: דולין, בוריס

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
פורמט iconBraille  ברייל
פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ארץ ישראל,מלחמות וקרבות
הוצאה: כנרת, זמורה
שנת הוצאה: 2020
קריינות: מחפוד מלכה
אורך: 14:10 שעות / 432 עמודים / 5 עמודים לאותיות גדולות / 8 כרכים לברייל

תקציר הספר:

ב־7 באוגוסט 1970 בחצות, עם כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל למצרים, נגמרה מלחמת ההתשה בניצחון ישראלי לכאורה. למעשה, ישראל הרימה ידיים מול ברית המועצות לאחר עימות צבאי ישיר במהלך אותו קיץ. טילים סובייטיים המריאו מתוך סערה של עשן וחולות ופנו לעבר פנטומים ישראליים שחרשו את השמיים. חיל האוויר הישראלי הלם בכל כוחו ביחידות סובייטיות על הקרקע. מלחמה בתוך מלחמה שאיש לא דיבר עליה באותו זמן, ומעטים הזכירו אותה מאז. חומת סואץ חושף את סיפורה. כיצד שירת "מבצע קווקז" — הקמת כוח המשלוח הסובייטי ושיגורו למצרים — את האינטרסים של ברית המועצות במלחמה הקרה? מדוע נשמר בסוד העימות בין הרוסים לישראלים ולמה האמריקאים נמנעו מלהתערב? איך נקלעו הטייסים הישראלים לחזיתו של קרב אבוד מול מעצמת־על? מה עבר על החיילים הסובייטים במדבר המצרי — ובשובם לברית המועצות? כיצד עיצבו האירועים בקיץ 1970 את מאזן הכוחות במלחמת יום הכיפורים? איך הסלים המצב בים התיכון כמעט עד כדי מלחמה עולמית? בוריס דולין יצא לדרך עם קצה חוט מפתיע – זיכרונותיו של תושב סיביר ששירת בכוח המשלוח. משם התקדם שלב אחר שלב, שוחח עם לוחמים סובייטים ועם אנשי צוות אוויר ישראלים.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

פרקי חיים

סיפור מרתק של מאבק לאומי בתקופה המהפכה של העם היהודי. במהלכו של הספר ובסיומו המרשים מסכם אבא אבן את רשמיו ורחשי-לבו מהתקופה הסוערת בה עמד במרכז החוויות הגדולות של ישראל והעולם. בתערובת מקורית של תקווה וחרדה, הוא צופה אל העתיד ששביליו נעלמים מאיתנו – שביליה של אומה ודרכו של אדם אשר קולו ודמותו זכו להיות ידועים ומוכרים ברחבי העולם.

למידע נוסף

להיות כמוהם

סיפורה המרתק של גניה, ילדה יהודייה ניצולת שואה, שנאלצה להסתתר במנזר בזמן המלחמה, עלתה לארץ ישראל כמעפילה, הפכה בעל כורחה לדגנית ונאבקת בקשיי קליטה בחברת הילדים בקיבוץ. ברקע הסיפור מתוודע הקורא להיסטוריה החדשה של עם ישראל: שואה ותקומה ולסיפור אהבת נעורים.

למידע נוסף

אלטלנה

אניית נשק ולוחמים, מאוישת בלוחמי אצ"ל ובניצולי שואה, מגיעה לארץ. האם הם באו לקחת את השלטון בכוח? האם הם רוצים לשמור את הנשק ברשות האצ"ל? פרצה מחלוקת דמים והאנייה נשרפה במחיר דמים.

למידע נוסף

אגרות דוד בן-גוריון - כרך א'

כרך א': תרס"ד-תר"פ (1904-1919). כרך זה של אגרות דוד בן-גוריון פותח אשנב להכרת תהליך צמיחתה והתגבשותה של אחת הדמויות המרכזיות בתולדותיה של מדינת ישראל.

למידע נוסף