דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

צרור חיים הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: זעירא, מוטי

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
בהפקה לאותיות גדולות. לקבלת עדכון כשהכותר יהיה מוכן לחץ כאן
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: מלחמות וקרבות,ארץ ישראל,צבא ובטחון
הוצאה: כרמל
שנת הוצאה: 2013
קריינות: וייס אפי
אורך: 05:56 שעות / 179 עמודים / 1 עמודים לאותיות גדולות

תקציר הספר:

במלחמת יום הכיפורים נהרגו שמונה בנים וחברים בקיבוץ גבעת חיים איחוד, והשאירו אחריהם כאב בלתי נסבל וקיבוץ המום. ארבעים שנה שותק הקיבוץ את המלחמה ההיא. כלומר, לא שותק: מקיים ימי זיכרון, עלייה לקבר, אזכרות. וישנן גם תמונות, וחוברות זיכרון, ותיק לכל נופל בארכיון הקיבוץ, וחלקה צבאית בבית הקברות ואתר הנצחה. אך בעצם - שותק. ארבעים שנה אחרי יצא מוטי זעירא במסע בעקבות הקיבוץ של אז. איך הודיעו? כיצד התארגנו? מה נחשף? מה הוסתר? מאין צברו כוח לשאת את מה שאי אפשר לשאתו? מבעד לשתיקות החלו להתגלות אט אט הסיפורים הלא יאומנו של המלחמה ההיא: קצין בן קיבוץ שנשלח בדחיפות מן החזית הביתה, על מנת להגיע לפני בוא ההודעה המבשרת על מותו בקרב, מזכיר קיבוץ ההולך כאיוב מבית לבית, חייל מצולק קרבות המזמין את עצמו ואת חבריו למסיבת בכי, ואם ששני בניה נפלו במלחמה גוערת בו, ועוד ועוד. צרור חיים הינו מסע של גילוי. לעיני הקורא נחשפים כוחות הנפש הטמונים בקהילה, כמו גם ’החורים השחורים’, הסיפורים הלא-מדוברים, הכאבים השתוקים.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

עתודתו של גנרל פאנפילוב

על רקע הגנת מוסקבה 1941 נחשפים שורשיה של אותה גבורת נפש עילאית שבאה לידי ביטוי בעמידתם המזהירה של אנשי פאנפילוב. אחד מספרי המופת של ספרות המלחמה, והיה חלק אינטגראלי מציודו האישי של דור הלוחמים העברי במלחמת העצמאות. חלק שלישי בטרילוגיה.

למידע נוסף

עד יום כיפורים זה

בספר זה ניתנות הקורות של משפחת לוחמים: אם, אב ובנם-יחידם. אידה ויוסף קפלן מספרים על חלקם במלחמת-הנקם בגרמנים ביערות בלרוסיה ובקרבות מלחמת העצמאות בצפון הארץ, ועל מסירות-נפשו של בנם, שנפל בקרבות הבלימה וההדיפה ברמת הגולן.

למידע נוסף

התשה - המלחמה שנשכחה

בצד ההישגים הצבאיים גרמה מלחמת ששת הימים לשינוי אופיו של הסכסוך הישראלי ערבי, שהפך מסכסוך על פלסטין לסכסוך על ריבונותן, שלמותן הטריטוריאלית וכבודן הלאומי של מצרים, סוריה וירדן. מיד עם סיומה הוחל במאמץ מדיני אינטנסיבי לפתור את הסכסוך, שהיו מעורבות בו ארבע המעצמות ובראשן ארצות הברית. אולם הניסיונות כשלו על רקע תביעת מדינות ערב לנסיגת צה"ל מ...

למידע נוסף

בשם שמים - טייסת "האחת" במלחמת יום הכיפורים

בשם שמים הוא סיפורו של חיל האוויר הישראלי במלחמת יום הכיפורים מבעד לעיני המפקדים והלוחמים של טייסת אחת. לא סתם אחת, "האחת" – חלוצת טייסות הפנטומים והנודעת מכולן. בעשרים ימי לחימה בלתי פוסקים נדרשה טייסת 201 לגיוס כללי של תעצומות נפש - היא ביצעה את המשימות הקשות והמסובכות ביותר, החליפה שלושה מפקדים ואיבדה 15 מטוסים ו-40 אחוז מלוחמיה - 23 א...

למידע נוסף