דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

הלנה כגן הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: גני, דורית

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
פורמט iconBraille  ברייל
פורמט iconUppercase  אותיות גדולות
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ילדים ונוער,ביוגרפיה,ארץ ישראל
הוצאה: צלטנר
שנת הוצאה: 2019
קריינות: אבלגון סימה
אורך: 00:13 שעות / לא ממוספרים עמודים / 1 עמודים לאותיות גדולות / 1 כרכים לברייל

תקציר הספר:

כשד"ר הלנה כגן הצעירה הגיעה לארץ ישראל, אמרו לה שנשים לא יכולות לקבל מידי השלטון הטורקי רשיון עבודה כרופאות. אמרו לה גם שאין צורך ברופא נפרדת לילדים, אך דבר לא ריפה את ידיה. שפע של כשרון, חריצות ואהבת אדם מופתית איפשרו לה להיות לרופאת הילדים הראשונה בארץ ולזכות בתארים כמו "רופאת הפלא" ו"מושיעות הילדים". לא היו לה ילדים משלה, אבל דורות של ילדים בני כל גיל, לאום ודת מצאו אצלה עזרה ומרפא.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

דבורה עומר מספרת על בן-גוריון

כשדוד בן-גוריון היה קטן, היה לו ראש גדול כמו בלון. "פעם הוא יהיה אדם חשוב," אמר הרופא שבדק אותו וכך היה. מה עוד קרה לבן-גוריון כשהיה ילד? למה הפסיק ללכת לבית הספר? מתי החליט שצריך להכריז על הקמת מדינת ישראל? ולמה זה היה קשה כל כך? מהדורה מחודשת לספרה של דבורה עומר, סופרת הילדים האהובה, על חייו של הילד הנמוך והחכם, שגדל להיות ראש הממשלה הר...

למידע נוסף

שלושת המוסקטרים (ג) - מזימותיה של מילידי

בין כדורי האויב שורק לפתע כדור מכוון בלתי צפוי. מישהו בעל עצמה אדירה, שרק שנאתו מאפילה עליה, החליט להרוג את ד'ארטנין, ואלי גם את שלושת חביריו.

למידע נוסף

שלושת המוסקטרים (ב) - יריב בלתי צפוי

חלק ב'. ד'ארטנין, אתוס, פורתוס וארמיס יוצאים למסע כדי להחזיר לידי המלכה, אן מאוסטריה, חפץ שהיה שייך לה. המשימה הופכת לבלתי אפשרית כשהחשמן רישליה, שנחשב לשליטה האמיתי של צרפת, החליט כי לא תמומש.

למידע נוסף

שלושת המוסקטרים (א) - חרבו של ד'ארטנין

כשיצא לפריס, לא היה ד'ארטנין אלא בן-כפר גסקוני. אבל כבר ביומו הראשון בעיר הבירה הצליח להתקוטט בזה אחר זה עם המהוללים בסיפיה של צרפת, אתוס, פורתוס וארמיס - שלושת המוסקטרים הבלתי-נפרדים. הדו-קרב המשולש, שלא התקיים, הפך אותו לידידם, עד מהרה היתה ססמתם שגורה על פיו: "כלם בעד אחד, ואחד בעד כולם". מאז ואילך אכן היו אלה ארבע חרבות שאין לעמוד בפנ...

למידע נוסף