דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

בסוד המפגש - ביאור לספר אני ואתה של מרטין בובר הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: רגן, עקיבא

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
בהפקה לאותיות גדולות. לקבלת עדכון כשהכותר יהיה מוכן לחץ כאן
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,פילוסופיה
הוצאה: אני ואתה
שנת הוצאה: 2017
מהדורה: מצולם בהגדלה
קריינות: טהר-לב מיכאל
אורך: 06:13 שעות / 211 עמודים / 1 עמודים לאותיות גדולות

תקציר הספר:

בשנת 1923 פרסם מרדכי מרטין בובר, הוגה יהודי שחי בגרמניה, את ספרו אני ואתה. הספר מתאר את השער העדין והעמוק שנמצא בכל מצב, שער שנפתח ונסגר במרחב שבינינו לבין זולתינו. השפה המיושנת לעיתים של הספר, המעוגנת בשיח הפילוסופי של מקום וזמן כתיבתו, מטשטשת לעיתים את היכולת להבינו בקרב קוראים בני זמננו. על אף התרגומים הרבים לעברית, נראה שהפיוטיות של הספר זקוקה למרחב נוסף להתגלות בו כדי להיות רלוונטית שוב ... ספר זה ינסה להבהיר את הפסקאות המקוריות של הספר אני ואתה בלשון מבוארת.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

לשם שמים - על האתיקה של המחלוקת

לאחר שנים של עיסוק בתופעת המחלוקת - מתוך הכרה בחשיבותה ובסכנותיה, בפירותיה המבורכים ובפוטנציאל ההרס שבה - מגיש הרב יובל שרלו את "לשם שמים", חיבור שאפתני ופורץ דרך אודות האתיקה של הדיון הציבורי. בחלקו הראשון של הספר, מבחין הרב שרלו בין ארבעה רבדים של מחויבות מוסרית בשעת מחלוקת - כלפי עצם הוויכוח, כלפי הנושא הנידון, כלפי בר-הפלוגתא וכלפי הע...

למידע נוסף

ספר משנה ברורה - חלק ראשון - והוא פרוש יפה ומנופה על שולחן ערוך אורח חיים

הלכות הנהגת האדם בבוקר, ציצית, תפילין, ברכות השחר, קריאת שמע ותפילה. אשר חיבר הרב הגאון יוסף קארו עם חידושי דינים שהשמיט הגאון והמציאם הגאון משה איסרליש. מסודר מחדש ומנוקד בהג"ה מדויקת בתוספת הארות והגהות ותרגום מילים עם קיצור ותוכן כל סימן וסעיף קטן. עם פסקי חזון איש. בתוספת טבלאות וציורים שעורים וזמנים שיהא מצוי בו כל הנוגע להלכה למעשה.

למידע נוסף

ספר המצות - עם השגות הרמב"ן

לרבינו משה בן מימון העתיקו מלשון ערבי ר' משה ... אבן תבון עם השגות הרמב"ן ... שאלות רבי דניאל הבבלי ... ותשובות רבינו אברהם בן הרמב"ם ...ספר מגלת אסתר השלם, ספר לב שמח, ספר קנאת ספרים.

למידע נוסף

ספר התודעה : לדעת חוקי האלקים ומצוותיו, חגי ישראל ומועדיו

הלכות, מנהגים ודברי עיון לכל מועדי השנה. חלקים א-ג.

למידע נוסף