דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

הכפתור של פושקין הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: ויטאלה, סרנה

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ספרות יפה מתורגמת
הוצאה: עליית הגג
שנת הוצאה: 2006
תרגום: מאיטלקית: מנחם כרמי.
קריינות: פרויד תלמה
אורך: 14:24 שעות / 356 עמודים

תקציר הספר:

אנו יודעים שאלכסנדר פושקין נהרג בדו קרב. מי שהתעניין ידע גם מי היה היורה שפגע בו, ולכאורה הייתה ידועה גם הסיבה, בגידת האישה וקנאתו של הבעל. באה סרנה ויטאלה וטוענת שלא הכל כל כך ברור. שסביב אלכסנדר פושקין נטוותה רשת קורים שכללה קנאת סופרים, בעיות פוליטיות והעמדות פנים המתחילה בצאר עצמו. לא פשוט כמו שנראה על פניו. כעת מנסה סופרת איטלקייה, סרנה ויטאלה, לעניין אותנו במסתרי חייו ומותו של מי שנחשב לגדול משורריה של רוסיה. יודעים עליו שהיה שמץ של דם שחור בעורקיו. הוא היה נשוי למי שנחשבה ליפה בנשות פטרבורג. ברוסיה עדיין מעריצים אותו כמובן. סרנה חקרה את חייו ולמזלה נתקלה בארגז מסמכים חבויים והיא נותנת להם פרסום ראשון בספר. אם בהתחלה הספר נקרא כמחקר הרודף אחרי מכתבים ומסמכים, הוא הופך להיות רומן שהוא גם מותח וגם מחייה תקופה וצורת חיים לא מוכרת לנו.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

החדר של ג'ובאני

בלילה שמוביל ליום הנורא בחייו, דיוויד, צעיר אמריקאי שמתגורר לפי שעה בצרפת, מגולל את השתלשלות האירועים שהובילו לכך שארוסתו עושה כעת את דרכה חזרה לאמריקה בגפה, וחברו ג'ובאני עומד לקפח את חייו. עד לפני כשנה עוד התגורר באמריקה, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות לכאורה, עם אב שציפה שייהפך כבר ל"גבר" אמיתי. בצרפת הוא מוצא עצמו מופשט מהמיתוסים האמריקא...

למידע נוסף

הדברים הראשונים

לאחר שנים חוזר ברונו, בן דמותו של המחבר, אל שכונת ילדותו, אמליה. זה עתה נפרד מבת זוגו והוא מובטל ושברירי. אף שחבריו לא גרים עוד בשכונה, דמויות מוכרות רבות עדיין חיות בה. בהשראתן ובהשראת המפגש המחודש עם זיכרונות ילדותו הוא יוצא למסע במבוך הסבוך של השכונה. בשכונה שבפרוורי העיר הגדולה ליסבון, גרים מהגרים ובני מהגרים, רובם בני משפחות ששבו מאנ...

למידע נוסף

ההרצאה האחרונה

באוניברסיטאות מכובדות בארה"ב מתבקשים מרצים מובילים לשאת מעין הרצאה אחרונה, שבה הם אמורים ל"הרהר" במותם המתקרב, כדי לחלוק עם המאזינים את חוכמת החיים שצברו. אבל כשרנדי פאוש התבקש לשאת הרצאה כזאת, הוא לא היה צריך לדמיין את מותו המתקרב.

למידע נוסף

גלגולי האהבה

"כל כך קשה לי להאמין שהמצאתי את זה. זה נראה אמיתי כל כך, עד שזה אכן אמיתי". קובץ סיפורים נוסף פרי עטה של אמנית הפרוזה מהמוערכות בעולם, המשרטט כרוניקה רגישה ורחומה של זמננו. מונרו מובילה אותנו אל הפינות האינטימיות ביותר של חיי שגרה הפשוטים, ושם חושפת מי אנחנו באמת, אילו בחירות אנו עושים בחיינו, ומה ניסיון החוויה שלנו באהבה.

למידע נוסף