דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

אנתרופולוג על המאדים - שבעה סיפורים פרדוקסליים הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: סקס, אוליבר

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: סיפורים,בריאות ורפואה,עיון
הוצאה: מחברות לספרות
שנת הוצאה: 1996
תרגום: מאנגלית: דפנה לוי.
קריינות: ארב אורנה
אורך: 12:34 שעות / 294 עמודים

תקציר הספר:

חולים נוירולוגים, כתב פעם אוליבר סאקס, נוסעים לארצות שלא נוכל לשערן בנפשנו. אלה סיפורים פרדוקסליים, כי מחלה נוירולוגית יכולה להוביל את האדם לאופני הוויה אחרים, שגם אם יראו חריגים לדרך החשיבה שלנו, הם עשויים לפתח סגולות ויופי משל עצמם. ההתחמקות אחרי החיים האינדיבידואליים הללו אינה יכולה להיעשות במשרדו או במרפאתו של הרופא, וסאקס פשט את חלוקו הלבן ונטש את בית החולים כדי להצטרף אל האנשים האלה בסביבתם הטבעית. הוא מרגיש, לדבריו, במידת מה כנוירו אנתרופולוג, אך בעיקר כרופא, הנקרא פה ושם לביקורי בית, ביקורי בית בגבול המרוחק של ההוויה. לאורך הדרך הוא מראה לנו נקודת מבט חדשה - איך בונים מוחותינו את העולמות האישיים שלנו.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

אחי מיוחד

בספר ילדים חדשני מנגיש עמיעד טאוב את עולמם של האחיות והאחים של ילדים עם צרכים מיוחדים. בשילוב איוריה הרגישים של תהילה גולדברג יכולים הילדים וההורים להכיר מקרוב את עולמם של ילדים עם מוגבלויות ובני משפחתויהם וללמוד שיעור לחיים בקבלת האחר.

למידע נוסף

בין שלוש לארבע - שלושה סיפורים

שלושה סיפורים קצרים על גברים ונשים, ומה שביניהם: אהבה, פרידה, החמצה. ובמרכז, כמו תמיד, הסופר המיוסר שיודע גם רגעים של עדנה ועונג. בין שלוש לארבע, אחר צהריים של סופר, שלוש שעות בין מטוסים. מצולם בהגדלה.

למידע נוסף

דברי ימי תועבת עולם

קובץ סיפורים קצרצרים שנכתבו ב-1930 ובסיסם אגדות עמים, סיפורים ומשלים. הוא לוקח אותם משורשם ו'משחק' בהם בלשונו והתוצאה היא שעשוע ספרותי לא רגיל ומרתק מאין כמוהו בספרות העולמית. בין יתר הסיפורים תוכלו למצוא את 'בילי הנער'-פושע מימי המערב הפרוע.

למידע נוסף

עשרים סיפורים קצרים - במה לסיפור הקצר לזכרה של עפרה אליגון

האנתולוגיה היא פסיפס תרבותי-חברתי שמשובצים בו סיפורים של סופרים ותיקים ומפורסמים כמו סמי מיכאל, יוכי ברנדס, מאיה ערד, אשכול נבו, אתגר קרת ועוד. של שלושה סופרים צעירים שזכו במקומות הראשונים בתחרות הסיפור הקצר על שם עפרה אליגון; ויש בו גם שתי יצירות מראשית המאה העשרים.

למידע נוסף