דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

כולם היו בניי הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: מילר, ארתור

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: מחזה
הוצאה: אור-עם
שנת הוצאה: 1986
תרגום: מאנגלית: טובה קשת.
קריינות: רז אביגיל
אורך: 03:10 שעות / 118 עמודים

תקציר הספר:

מחזה ריאליסטי-פסיכולוגי, המעלה את הנושאים שמילר העלה גם בשאר יצירותיו – האחריות שנוטל אדם על עצמו ורגש האשמה שהוא חש באשר לבגידתו במשפחתו. גיבור המחזה, יצרן מנועי מטוסים לחיל האוויר האמריקאי בתקופת מלחמת העולם השנייה מגלה ליקוי בתהליך הייצור, אך ממשיך לייצר ולספק את המנועים למרות הליקוי וממשיך בכך אפילו אחרי שמסתבר שהליקוי גורם לתאונות קטלניות.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

שלושה במיטה אחת - סיפורים. מחזה

ראדו צוקולסקו הוא אחד הסופרים החשובים והמוערכים ברומניה כיום. בסיפורים הקצרים ובמחזה המוצגים בספר זה, הוא מתגלה כאמן רישום מילולי, המצליח להעביר בקווים ספורים תמונות עומק על אופיים של אדם וחברה תחת דיכוי ותחת מצג מדומה של חופש. המכנה המשותף בין כל הסיפורים הוא ההומור, השנינה, הריאליזם האבסורדי והסוריאליזם.

למידע נוסף

דון ז'ואן או משתה הפסל - קומדיה

קומדיה בחמש מערכות, פרי עטו של מולייר, המבוססת על אגדת דון חואן, משנת 1665. קומדיה שבה המפתה הגדול של כל הזמנים בא על עונשו. מדובר בטרגי קומדיה חריפה, המתעמתת עם הכנסייה ועם המוסר החברתי הצבוע. דון ז'ואן שלו אינו מסתפק בפיתוי נשים ובלעג למוסכמות, הוא קורא תיגר גם על אלוהים. ואלוהים מפסיד במערכה על נשמתו של דון ז'ואן, היורד שאולה בלי להביע...

למידע נוסף

צחוק וצמרמורת - על מחזות חנוך לוין

בספר פרטים ביוגרפיים על חנוך לוין שלא נודעו עד כה, ופרשנות לרוב מחזותיו. ביצירתו מסייר לוין במרחבי זמן ורגש לא מוכרים בתיאטרון הישראלי, מדובב את מילות הלילה ואת המחשבות האינטימיות, ומעורר בצופיו חלחלה וגיחוך, צחוק וצמרמורת. ספר-מפתח להבנתה של יצירת חנוך לוין.

למידע נוסף

רכוש נטוש

מחזה. זהותן של נשות "רכוש נטוש" מתעצבת על הבמה לאור ובצל חיילי מחנה צבאי סמוך, אב משפחה שנטש אותן ומאהב צעיר המחזר אחר אחת מהן. המחזה מציג קו שבר עמוק בתוך החברה הישראלית, הנוגע להדרת נשים ואוכלוסיות מוחלשות בתוך חברה כוחנית וגברית. "רכוש נטוש" זהו מושג שנקבע לאחר מלחמת השחרור, הכוונה למקומות שהערבים ברחו מהם לאחר המלחמה. בדרך כלל שיכנו ב...

למידע נוסף