דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

שברים נאספים לשירה - שירה ישראלית המתכתבת עם תפילות הימים הנוראים הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: כהן, מרדכי דוד, עורך

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: שירה,עיון
הוצאה: חבר לעט
שנת הוצאה: 2017
קריינות: דסקל ריקי
אורך: 03:30 שעות / 203 עמודים

תקציר הספר:

השירה העברית מנהלת משא ומתן עם התפילה. זהו דו-שיח סמוי וגלוי בין השירה לבין סידור התפילה והריטואלים שלה. השירה העברית מנסה לשמר את התפילה ובה בעת לחדשה, להתחבר אליה ולשנות אותה, להתווכח ולהתעמת אך גם להחיות ולערוך מחדש. האנתולוגיה הזו חושפת את החיבור החשוב בין השירה העברית לתפילה, חיבור שלא תמיד הוא מוכר, בין אם הקורא מכיר את התפילות ולא את השירים או שהוא מכיר את השירים ולא את התפילות. הביאורים לשירים מאפשרים לכל קורא, אף אם אינו מצוי באחד העולמות, לחוש ולהבין את עומק הקשרים בין השניים. כעת בידיכם מפתח לשני העולמות - עולם התפילה היהודית מכאן, ועולם השירה העברית מכאן. כל אחד מהם הוא בעל עושר רב בפני עצמו, אך החיבור ביניהם מופלא ומרתק במיוחד.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

אני רוצה תמיד עיניים

‫"אני רוצה תמיד עינים כדי לראות את יפי העולם ולהלל את היפי המפלא הזה שאין בו דפי ולהלל את מי שעשה אותו יפה להלל ומלא, כל כך מלא, יפי".

למידע נוסף

עיר ובהלות

ספר שירים. ספרו השני של המשורר המוערך אלי אליהו. אליהו הוא חתן פרס ראש הממשלה לסופרים ומשוררים לשנת 2014. מנימוקי השופטים: "יש לאלי אליהו דרך קסומה בשירתו. הוא כותב באיפוק גם את הכאב והצער הגדול ביותר ויודע להתריס ללא סימני קריאה, לתאר את חרדת הקיום במילים רכות, ואת המסובך ביותר לתאר במילים הפשוטות ביותר".

למידע נוסף

איגרת אל הילדים

ספר שירים. "איגרת אל הילדים" הוא ספרו השלישי של אלי אליהו. אליהו הוא חתן פרס ראש הממשלה לסופרים ומשוררים לשנת 2014. מנימוקי השופטים: "יש לאלי אליהו דרך קסומה בשירתו. הוא כותב באיפוק גם את הכאב והצער הגדול ביותר ויודע להתריס ללא סימני קריאה, לתאר את חרדת הקיום במילים רכות, ואת המסובך ביותר לתאר במילים הפשוטות ביותר". שמונה משירי הספר "איגר...

למידע נוסף

טיוטה של אושר

כל שיר, כל משפט, כל מילה - הם עוד טיוטה של אושר. עדיין לא הבנתי אם מגיעים מתישהו לגרסה סופית, אבל אם לרגע אחד קטן המילים שלי יצליחו לעורר השראה, להעניק נחמה, או מראה לאחרים - אני מאושר. הכי מאושר.

למידע נוסף