דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

פלובר הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: טרויה, אנרי

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: ביוגרפיה,ספרות יפה מתורגמת
הוצאה: שוקן
שנת הוצאה: 1996
תרגום: מצרפתית: יורם ברונובסקי.
קריינות: ברקת יצחק
אורך: 19:36 שעות / 317 עמודים

תקציר הספר:

מי היה האיש שאמר "מדאם בובארי זה אני"? גוסטב פלובר, הנחשב לאבי הרומן המודרני, היה אכן דמות מורכבת להפליא: בן למשפחה מכובדת שהואשם ב"פגיעה במוסר"; פרובינציאל חובב אנפילאות והסתגרות במעונו הכפרי, שיצא שוב ושוב למסעות הרפתקניים בצרפת, במצרים, בארץ־ישראל, בתורכיה ובתוניסיה, כשפנקס ועט בידו; מאהב תאוותן והולל, לא פעם חסר עכבות, שכל ימיו היה שבוי באהבה זכה ותמימה לאישה שפגש בהיותו בן אחת עשרה על שפת הים; רווק נצחי המתעב את עצם הרעיון להקים משפחה, שהמיט על עצמו חורבן כדי להציל את אחייניתו מפשיטת רגל. הביוגרפיה שהקדיש לו אנרי טרויה עוקבת אחריו צעד אחר צעד מגן ביתו בקרואסה העומד בשלכת אל חורבות קרתגו, מרחובות רוּאן השלווים אל הבולווארים הגועשים של פריז המהפכנית ב-1848 ואל הטרקלינים התוססים של תקופת נפוליאון ה-3. ביד אמן מתאר טרויה את חייו של פלובר ואת דרכו הספרותית, ומתוך נאמנות לשניהם הוא מוהל את הנשגב והשפל, את המעודן והגס, בדיוקן המרתק ורב הפנים שהוא מצייר.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

לבד ביחד

אשתו של אנדריי סחרוב, הדיסידנט ואבי פצצת המימן הסובייטית מתארת את החיים שלה ושל בעלה בגלות פנימית בברה"מ, את ההטרדות של אנשי הביטחון, ואת חוויותיה האחרונות בארצות הברית.

למידע נוסף

גטי הגדול - סיפור חייו ואהבותיו של פול גטי

גטי הגדול הוא סיפור חייו ואהבותיו של פול גטי, האיש שהיה איל נפט, מאהב ראוותני, אספן של מניות נפט, אמנות ונשים, בעל בוגדני, סנוב חברתי, מעריצו של היטלר, סופר ואיש עסקים בה"א הידיעה. פול גטי היה כל אלה והרבה יותר. מקום נכבד יוחד לו בספרי ההיסטוריה, וזאת בשל יתירת ההון הגדול ביותר המצוי בידי משפחה אחת יחידה באמריקה, משפחתו, מקום שהקנה לפול ג...

למידע נוסף

הרב שלי - יומנה של רבנית

שגרת חייה של משפחה דתית כפי שהיא מתגלמת ביומן שכותבת אשת הרב. סיפורו של רב אלמוני מגטאות רומניה, רועה נאמן לצאן מרעיתו אשר ביתו פתוח יום וליל אל הבריות כדי להיטיב לעזור, לנחם, לתמוך ולנחם.

למידע נוסף

מתוך ההפיכה - בין חומות ירושלים במצור בתש"ח

הרובע היהודי של העיר העתיקה של ירושלים עלה בלהבות. בי"ט באייר תש"ח, לאחר מצור ממושך וקרבות קשים ומרים, נכנעו מגיני הרובע ותושביו ללגיון הערבי. הנשים והילדים פונו לקטמון וכל הגברים נלקחו בשבי, ביניהם הרב מן ההר, אביה של המחברת. ירושלים נקרעה לשניים והעיר העתיקה, ליבו של העם היהודי, נפלה בידי האויב. מתוך ההפיכה הוא סיפורם של העיר העתיקה ותו...

למידע נוסף