דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

ילקוט מעם לועז - במדבר הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: כולי, יעקב בן מכיר

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,תנ"ך
הוצאה: אור חדש
שנת הוצאה: 1967
תרגום: מלדינו: שמואל ירושלמי.
קריינות: חגי משה
אורך: 27:16 שעות / תטו עמודים

תקציר הספר:

אוצר האגדה הפירושים וההלכה על תורה נביאים וכתובים. הספר זכה לפופולריות עצומה בקרב קהילות יהדות ספרד, שנהגו לקרוא מן הספר בחוג המשפחה, בשבתות מסביב לשולחן, לאחר תפילת שחרית, וכספר הקראה לילדים לפני השינה. הספר נחשב על ידי רבים, כגולת הכותרת של ספרות הלאדינו בכמות ובאיכות. ר' יצחק מאגריסו ערך והוציא לאור את הילקוט לספר במדבר (ככל הנראה על פי רשימות שהותיר רבי יעקב כולי).


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

משיב מלחמה-כרך ג - שאלות ותשובות בעניני צבא מלחמה ובטחון

שלושת הכרכים של "משיב מלחמה" מכילים שאלות ותשובות להלכה ולמעשה ששאלו חיילי צה"ל ומפקדיו בזמן כהונתו של הרב שלמה גורן, כרב הראשי של צה"ל. שני הכרכים הראשונים עוסקים בשאלות ותשובות הנוגעות לאורח חייו של החייל כפרט וכיחידה, ולהלכות מלחמה ובטחון. ואילו הכרך השלישי מוקדש ברובו להיתרי העגונות של נעדרי הקרבות ביבשה, באויר ובים.

למידע נוסף

החוקרים 5- בתעלומת משפט ביליס

תארו לעצמכם שהייתם מגיחים ממעבר סודי הישר לתוך קהל משולהב של זרים, המצטופפים ברחוב רוסי. הייתם רוצים לבדוק מה בדיוק קורה. להבין מדוע מתאספים סביב נאשם יהודי המובל לבית המשפט. אבל אז- היו חוטפים אותכם!! לא סתם חוטפים. לוקחים רק שנים מכם לדירה קטנה ברחוב צר ובתוכה- עורכים חקירה! היו שואלים אתכם שאלות משונות: מה זה המספר שלש -עשרה ביהדות? הא...

למידע נוסף

ספר שערי העבודה - להחסיד רבינו יונה גירונדי

בספר יבוארו דרכי עבודות התפילה ועבודת הקורבנות. בספר נכללים גם המאמרים "יסוד התשובה", "ספר היראה" ו"אגרת התשובה".

למידע נוסף

ספר שיח חסידים - ווארקי, אמשינאוו

ספר שיח חסידים, ובתוכו יאיר שני המאורות: אמרות טהורות : לקוטי דברי תורה לפי סדר פרשיות התורה : בדרכי רבותינו : הליכות והנהגות, עובדות וסיפורים.

למידע נוסף