דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

זהותנו היהודית הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: נהר אנדרה

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: יהדות,פילוסופיה,סוציולוגיה,היסטוריה כללית,עיון
הוצאה: ראובן מס
שנת הוצאה: 1994
תרגום: מצרפתית: עזריה שמואלי.
קריינות: פלורנטל צבי
אורך: 04:38 שעות / 121 עמודים

תקציר הספר:

זהותנו היהודית הוא ניתוח הבעיה היהודית, מחד, זהו ניתוח של ההיסטוריה מראשיתה ועד לציונות ועד בכלל. מאידך, המחבר ער לבעיות ההווה ומעורב בהן, ולכן בא להציע דרכים להבנה ולהתמודדות. החיבור הוא גם מבוא בעל אופי דתי, תיאולוגי, אנטרופולוגי וסוציולוגי לתרבות ולהיסטוריה האנושית בכלל, וליחסי הגומלין הבעייתיים שלהן עם היהדות והיהודי בפרט. זוהי הגות פילוסופית שיש בה חזון, המתיחדת גם בקו שובה לב. ההתנסות הרוחנית, התרבותית והאישית של המחבר: עולמו, הוגי הדעות, יצירות ואירועים שגיבשו ועיצבו את השקפתו זוכים להבלטה, ובדרך זו הניסוחים המורכבים והמעמיקים מתעשרים ברענננות ובחום בלתי אמצעים.


 
 
 
 
 

רשימה עם 0 פריטים

     

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

עיר מלוכה

רומן היסטורי לנוער, ברוח השקפת חז"ל הנאמנה, על סיבות המרד נגד הרומאים ומהלכו והתגוששות הכוחות בעיר הנצורה, בהסתמך על הגמרא והמדרש, ספר יוסיפון ו"מלחמות היהודים", ולאור מחקרו של הגאון בעל דורות ראשונים. מתאים לציבור החרדי והדתי.

למידע נוסף

ואשר תבאנה יגידו - נבואות והתגשמותן

ביאור עובדות-העתיד שנאמרו על ידי הנביאים, ובחינת התאמתן למציאות ימינו.

למידע נוסף

בעקבות אתהלך

"בעקבות אתהלך" כשמו כן הוא. עם הוצאת הספר "אתהלך", יצא הרב אהרן מרגלית להתהלך בעקבותיו. בדרכו פגש עשרות גיבורים ואנשי חיל, מנוסים ומלומדים בהתמודדויות, שנתבעו מהם רוממות והתעלות כדי לבחור בחיים. הספר מאגד ארבעה-עשר סיפורים עוצמתיים, שכל אחד מהם מציג התרחשות בזירה שונה והתמודדות מסוג אחר, סיפורים שייגעו בכל אחד ואחת מכם ויעזרו לכם לגלות ול...

למידע נוסף