דף כותר

שלום, אורח

 |   שכחתי סיסמה  |   הרשמה

רוק ישראלי, 1967-1973 הפריט קיים בסל הזמנות הדואר הפריט קיים בשמורים

מחבר: רפפורט, נעם

פורמטים: פורמט iconMP3  ספר שמע
לא מצאת את הפורמט שרצית? לפנייה אלינו לחץ כאן
שפה: עברית
סוגה: מוסיקה
שנת הוצאה: 2018
קריינות: טודרס ארז
אורך: 24:44 שעות / 354 עמודים

תקציר הספר:

ברוכים הבאים לשבע שנים חשובות במוסיקת הרוק הישראלית, מוסיקה בין שתי מלחמות: משנת 1967 שטופת השמש והנצחון ועד שנת 1973 שהפכה את הקערה על פיה. שנים של יצירות מפעימות, יוצרים נחושים, תקליטים משובחים וצלילים חלוציים.


 
 
 
 
 

רשימה עם 1 פריטים

     
  1. עוד סיבה מהנה ביותר לנבור ביוטיוב

    הספר רוק ישראלי מביא סקירה מקיפה של תולדות הרוק בלשון זורמת, ושווה לכל נפש מצד אחד אך מצד שני הרושם שמתקבל הוא שנעשתה עבודה יסודית ברמות גבוהות ביוותר (לפחות מנקודת השיפוט שלי). הדברים נשמעים ונקראים כעבודת מחקר מקיפה ודקדקנית. כייף אדיר לשמוע על הלהקות עליהן גדלנו, על התקשורת שלא השמיעה וכשכבר שמענו בדל של שיר של להקה שלא ידענו על קיומה היינו נסערים ומרוגשים. נעם רפופורט מספר את תולדות הרוק בין השנים 1967 ל1973 כל פעם מנקודת מבטה של להקה אחרת. הדבר גורם לאינפורמציה הרבה הכתובה בספר להיטמע בתוכנו ולתת הרגשה של "לחיות באותה תקופה" היוטיוב מסייע לי המון כי כל להקה, שיר או הקלטה נדירה של ראיון או הופעה המצוינים בספר גורמים לי לעצור ולעבור ליוטיוב, לחפש את הקטע, לשמוע, להתרגש, להתגעגע ולהאנח – (הימים האלה כבר לא יחזרו). מילה טובה לארז טודרס הקריין. עבודה מעולה הן מבחינת קריאה והן מבחינת הצגת החומרים. יש בקריאתו זרימה, רעננות של רוק של שנות ה60-70 ותחושה של הזדהות מלאה עם החומר הנקרא. תודה ארז!!! לסיכום – לאלה המחשיבים עצמם שוחרי רוק של התקופה ולאלה המרגישים (זקנים כי זה היה כבר מזמןןןןןןןןןןן) ואוהבים להתענג על נוסטלגייה תוססת – הפתרון האולטימטיבי הוא הספר הזה. 

    מאת: מאיר ברבי, בתאריך 22/06/2020

אולי יעניין אותך לקרוא גם...

שיר הוא לא רק מילים - פרקי מסע בזמר העברי

האם יהודי יכול להיות שיכור? תל אביב "הקטנה" – האם באמת הייתה כזו, ואיך נראה הרחוב במסחה? מה הקשר בין אבירי השולחן העגול ליקבי ראשון לציון ובין הדרך לאילת לקולחוז יהודי בדרום אוקראינה? היכן נמצא הגן הקטון שבו גדל היקינתון? מיהו "התוכי יוסי" ומהי "תוגת המאירי"? אלו רק כמה מן השאלות המסקרנות שספר זה מבקש לענות עליהן בי"ח פרקיו, באמצעות מעקב ...

למידע נוסף

משחקצב

שירי משחק וקצב. ריתמיקה.

למידע נוסף

חגיגן - חלק ב

ריתמיקה לצעירים - מפורים עד ביכורים.

למידע נוסף