תפריטים בכתב ברייל

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

הנגשת תפריטים בכתב ברייל

באוקטובר 2012, לאחר שיתוף פעולה מוצלח של הספריה לעיוורים עם רשת קפה גרג, ראו אור לראשונה בישראל תפריטים בכתב ברייל שהופקו עבור כלל סניפי הרשת. לדברי יאיר מלכה, מנכ"ל ומבעלי רשת גרג, "ערך הנגישות לכלל האוכלוסייה הוא מהחשובים לרשתף ולפיכך אנו שמחים לתת מענה גם לאוכלוסיית העיוורים בישראל" (מתוך כלכליסט, 30.10.12).

הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים היא המרכז הגדול ביותר להמרת טקסט בברייל ולהפקתו ובעלת ציוד הדפסה הגדול ביותר בישראל. הניסיון רב השנים בתחום ושיטות העבודה המיומנות הופכים את תהליך הפקת תפריטים למהיר יחסית ובעלות הגיונית ונוחה.

אנו מאמינים שציבור העיוורים זכאי להיחשף לאותם תכנים הזמינים לציבור הרואה וליהנות מאותם השירותים. גם בבילוי משפחתי במסעדה מגיע ללקוח העיוור לקרוא את התפריט בעצמו ולהיחשף לאותו מידע, כאילו היה קורא תפריט מודפס.

עסקים המעוניינים לשתף פעולה עם הספריה בהפקת תפריטים בכתב ברייל מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת הנגשת תוכן בכתובת nofar@clfb.org.il או בטלפון 09-8865127.

למסעדות ורשתות המעוניינים בכך אנו מציעים להקליט את התפריט עבור לקוחות המעוניינים להאזין לו כך שיוכלו להתרשם מההיצע הקיים. להאזנה לתפריטי מסעדות לחץ כאן