הספר המוקלט

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

הספר המוקלט

מהו ספר מוקלט? 

ספר מוקלט הינו הקלטה קולית של ספר מודפס. במידה ולספר מצורפות הערות, מפות, תרשימים וכדומה, ישנה התייחסות על כך בהקלטה. ספר מוקלט יכול להיות מוצע על גבי תקליטור או כקובץ ממוחשב.
מגוון הצרכנים הקוראים ספרות מוקלטת הינו רב, כאשר מרביתם בעלי לקות כלשהיא, אשר אינה מאפשרת להם להתמודד היטב עם חומר מודפס, כמו למשל עיוורון ולקות ראייה, לקות למידה כגון דיסלקציה או קשב וריכוז, מגבלות פיזיות המקשות על אחיזת ספר כגון נכות גפיים, מחלת ניוון שרירים ועוד. 
נוסף על כך, ישנם ספרים מוקלטים המופצים למכירה לקהל הרחב. לעתים, גם צרכנים שאינם בעלי לקות כלשהי, בוחרים לקרוא באמצעות הקשבה לספר, בעיקר בתחומים מקובלים כמו לימודי שפות, או אם הם נמצאים בסביבה המקשה על קריאת ספר מודפס כגון במהלך טיסה או בעת נהיגה. 

הספרות המוקלטת בספריה המרכזית לעיוורים

מדי יום, שוקדים עשרות קריינים וקרייניות באולפני ההקלטה של הספריה בתל-אביב, על הקלטת ספרות יפה, ספרי עיון, ספרי לימוד, כתבי עת ועיתונות. טכנאי קול מיומנים עורכים את הטקסטים המוקלטים ומפיקים אותם בפורמט Mp3. באמצעות טכנולוגיה זו ניתן להקליט ספר באורך של כ-12 שעות הקלטה על גבי תקליטור אחד.

הספר המוקלט שמפיקה הספריה זמין לקוראים ישירות מקטלוג הספריה כקובץ להאזנה ישירה או הורדה או באמצעות תקליטור המגיע ישירות לביתם. איכות ההקלטה הדיגיטאלית, המאפשרת דפדוף בין החלקים, הפרקים, תתי הפרקים, העמודים והערות (בהתאם לעריכה) וקריאתם המקצועית של הקריינים והקרייניות, מעניקה לקוראים חוויית קריאה נעימה ואיכותית ביותר.

בספריה ניתן למצוא כ-14,500 ספרים מוקלטים הכוללים ספרות יפה, ספרי נוער וספרי עיון ולימוד.