מטקסט לטקסטיל

כניסה לקטלוג הרשמה

(success)
(success)

מטקסט לטקסטיל - סדנת עיצוב דמויות ותלבושות לקולנוע ולטלוויזיה לעיוורים ובעלי לקויות קריאה

מטרת הסדנה להרחיב ולהעמיק את המבט על עיצוב דמויות דרך עיצוב תלבושות במרחב שבו הטקסט הופך לטקסטיל. נתוודע לתפקידו של עיצוב התלבושות ככלי להגשמת חזון תמתי וחזותי של היצירה הקולנועית והטלוויזיונית, בליווי דוגמאות ותהליכי עבודה מתוך סרטים וסדרות מהקולנוע והטלוויזיה המקומיים והעולמיים. נלמד איך מתרגמים תסריט לדימוי חזותי, נתנסה בעיצוב דמויות של תסריט ישראלי שטרם צולם, בניית לוחות השראה, ניצור סקיצות לדמויות בעזרת מאייר ונעמיק בתהליכי עבודה של מעצב תלבושות.
 

החזון

לחתור תחת התפיסה המגבילה הקובעת כי לקות ראייה מונעת מהאדם לעצב ולהמציא דימויים חזותיים. 
כמנחת סדנת כתיבה יוצרת בספריית העיוורים התרגשתי לגלות עד כמה העולם הפנימי של המשתתפים גדוש בתיאורי עולם עשירים, מלאי דמיון וצבע. הכתיבה שלהם העידה על יכולת יצירת דימויים ויזואליים לצד רגישות חושית יוצאת דופן. בנוסף, חלקם עוסקים במלאכות יוצרות כמו קרמיקה, בישול, תפירה וסריגה. אני יוצאת אל הסדנה הזו מתוך אמונה בייחודיותה של הפרשנות והביטוי הטמונים דווקא אצל אלו שחוש הראייה אצלם נפקד או מצוי בתהליכי אובדן. 

בסדנה נעשה שימוש בזיכרון חושים, נשתמש במישוש כדי לאמוד קווי מתאר תלת ממדיים של דמות לבושה ובכדי לבחור אריג ואביזרים. ניעזר בסרטים המונגשים המצויים בספרייה וננגיש במידת הצורך תסריטים. לתהליך היצירה יתלווה מאייר שיתרגם את עיצובי המשתתפים לסקיצות ובסופה נערוך תערוכה שתציג את עבודות המשתתפים באיורים ובתלת מימד.  

סדנה בת 10 מפגשים, בני 3 שעות כל מפגש לעשרה משתתפים.


על המנחה -קרן איל מלמד

תמונה של המנחה קרן אייל מלמד

מעצבת תלבושות לקולנוע ולטלוויזיה ומנחה סדנאות כתיבה. בוגרת המסלול לתסריטאות בבית הספר לקולנוע סם שפיגל. עובדת סוציאלית בוגרת אוניברסיטת תל אביב ומנהלת פרויקטים חברתיים בעברה. זוכת פרס הצטיינות לתסריטאות ע"ש אלישע הרכבי. זוכת פרסי האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה לשנת 2013 על עיצוב תלבושות לסדרה "שטיסל", ובשנת 2015 על עיצוב התלבושות לסרט "חתונה מנייר". מועמדת לפרס האקדמיה על עיצוב התלבושות בסדרה "עיקרון ההחלפה" בשנת 2016.
 

אנו צריכים את עזרתכם! 

הפעלת הסדנה מותנית בגיוס תרומות ייעודיות. רוצים לתת חסות לסדנה ולסייע לנו במימון הפעילות? כתבו לנו
 

שימו לב! כרגע הרישום לסדנה סגור.